[VIDEO] Astafei, Ljubisavljević i Ojamaa potopili Hajduk II

10.03.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice vrhunski su krenuli u nastavak drugoligaške sezone, uvjerljivom 3:0 pobjedom nad drugom momčadi Hajduka! S dvije asitencije istaknuo se Poljak Michal Maslowski, svoj prvijenac u službenom nastupu zabio je krajem prvog poluvremena Rumunj Astafei, mrežu gostiju početkom nastavka zatresao je i srpski branič Nemanja Ljubisavljević, dok je u samoj završnici sjajno pogodio Estonac Ojamaa...

Goričani su kontrolirali dvoboj, iako su gosti iz Splita u konačnici imali veći posjed lopte i više udaraca prema vratima Kahline. Nakon odrađenih priprema trener Prelec odlučio je u nastavak sezone i pohod na HT Prvu ligu krenuti s Jančetićem, Čagljem, Ljubisavljevićem i Žutićem u posljednjoj liniji, Marina i Krsnik bili su defenzivni vezni, ispred njih Dvorneković desno, Matošević lijevo, Maslowski u sredini i ispred njih Astafei kao jedini istureni napadač.

Domaćin je već u drugoj minuti dobrom akcijom i pomalo traljavim udarcem glavom rumunjskog ofenzivca najavio u kojem će se smjeru razvijati ovaj dvoboj. Međutim, na pogodak se čekalo sve do 40. minute susreta na Gradskom stadionu. U začetku akcije bio je Čagalj, Maslowski je pronašao Astafeija, koji spretno pronalazi put lopti do mreže.

Utakmica je praktički bila odlučena već početkom nastavka. Maslowski je ubacio iz kornera, a Nemanja Ljubisavljević glavom zabija za dva pogotka prednosti Gorice.

Splićani su sredinom drugog dijela imali nekoliko obećavajućih situacija, prednjačio je raspoloženi Delić, no, Kahlina je u 63. minuti vrhunski obranio njegov silovit udarac.

Dvije minute prije isteka regularnog vremena Estonac Ojamaa, koji je na teren ušao nakon poluvremena, lijepo s nekih 18 metara pogađa sami kut gostujućeg gola. Odlično mu je asistirao novopridošli Nigerijac Iyayi Atiemwen, u svom službenom debiju za velikogoričkog drugoligaša.

Gorica već u srijedu 14. ožujka od 15 sati gostuje kod Kustošije, dok je 18. ožujka u 15.30 sati na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici dvoboj sa Sesvetama.

U preostalim susretima odigranim u subotu Dugopolje je s 2:0 dobilo Šibenik, dvoboj Hrvatskog dragovoljca i Sesveta završio je bez pobjednika 2:2, Varaždin s 2:0 svladao Solin, dok je Dinamo II remizirao kod Novigrada 1:1.  U nedjelju igraju Lučko i Kustošija.