Veterani Gorice obranili naslov prvaka!

02.06.2018. / Damir Žbulj

Veterani KK Gorica obranili su naslov prvaka Veteranske lige Zagrebačke županije! Na završnom turniru, ove godine odigranom u Vrbovcu, Goričani su odigrali fantastično polufinale te su nevjerojatnim preokretom protiv domaćina u samoj završnici stigli do utakmice za trofej.

Iako je Petar Zrinski praktički cijeli susret imao prednost Gorica u posljednje dvije minute sustiže dvoznamenkasti zaostatak i na kraju dolazi do pobjede rezultatom 72:69 (14:21, 20:15, 15:18, 23:15).

U redovima pobjednika istaknuli su se Holub s 23 i Lučić s 20 poena.

U finalu je Goričane čekala jedina neporažena ekipa, koja je relativno lagano u poluzavršnici svladala KK Multiagram. U dramatičnom i izjednačenom dvoboju Holub je odigrao jednu od svojih najboljih veteranskih utakmica zabivši 31 poen. Ostatak ekipe je odličnom igrom u obrani zaustavio suparničkog najboljeg igrača i to je bio recept za slavlje 76:70 (17:16, 25:20, 23:21, 11:13).

"Igrači ovu pobjedu i naslov posvećuju svom kapetanu Grgi, koji nažalost iz obiteljskih razloga nije mogao pomoći momčadi. Prije početka finala te na svakoj minuti predaha igrači Gorice su se bodrili povikom 'ZA GRGU', znajući dobro koliko je njemu teško što ne može sudjelovati u ovoj borbi," poručili su iz redova veterana KK Gorica.