Velikogorički Uspon drugi u Hrvatskoj!

03.05.2018. / Damir Žbulj

Atletski klub osoba s invaliditetom Uspon iz Velike Gorice osvojio je sjajno drugo mjesto (3590 bodova) na ekipnom prvenstvu Hrvatske održanom u Vinkovcima!

Titulu najboljeg osvojio je Atletski klub osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba (5328 bodova), dok je treću poziciju zauzeo Atletski klub osoba s invaliditetom Odisej iz Kutine (3289 bodova).

Uspon su u Vinkovcima predstavljali Velimir Šandor, Nikola Nestorović, Tvrtko Matanović, Dominik Počekal, Renata Celjak, Ivan Palčić, Matija Frkin, Stjepan Dereta, Nikolina Žeravica i Nataša Sobočan.

Šandor (F52) je slavio u bacanju diska s 18,46 metara (875 bodova). Nestorović (F20) je u bacanju kugle bio pretposljednji, Matanović (T20) je na 100 metara bio najbrži (13,24 sekunde), ali izvan konkurencije, dok je na 400 metara bio drugi.

Svjetski juniorski prvak Dominik Počekal (F57) je u bacanju kugle sa 7,68 metara imao treću daljinu, Celjak (F55) je u istoj disciplini s 5,33 metara bila druga, dok je u bacanju koplja s 9,36 metara također uzela srebro.

Palčić (F53) je u bacanju kugle s 4,97 metara osvojio četvrtu poziciju, a u bacanju koplja bio je peti. Frkin (T20) je u skoku u dalj s 4,12 metara bio osmi, a kuglu je bacio 6,91 metar što je bilo dovoljno za broncu. Dereta (T20) je u dalju s 4,33 m osvojio šesto mjesto, a kuglu je bacio do srebra (7,18 m).

Žeravica (T20) je dionicu od 400 metara istrčala za 1:20,23 minute, što je Usponu donijelo 44 boda. Na 100 metara trčala je izvan konkurencije. Sobočan (F56) je osvojila zlato u bacanju kugle sa 6,53 metra, a disk je bacila 13,99 metara, za 430 bodova.

Mario Vuković nije nastupio.

Na natjecanju, koje je po prvi puta održano u Slavoniji, nastupilo je 78 natjecatelja iz 13 klubova članova HASOSI, a osmim Agrama, Uspona i Odiseja, nastupili su i Sokol, OTOS Grubišno Polje, URIHO, Srce, Poskok, Vinkovci, Karlovac, Međimurje Čakovec, Samobor i Daruvar.

(Foto: Atletski klub osoba s invaliditetom Vinkovci)