Udarnik nije uspio iznenaditi Rudar, isprika gošćama iz Labina

06.03.2018. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika u susretu 15. kola 2. HRL - Zapad. nisu uspjele na domaćem terenu iznenaditi drugoplasirani labinski Rudar, koji je na kraju slavio s 32:36

Gošće su na poluvremenu imali tri pogotka viška (14:17) te su u nastavku uspjele slomiti otpor borbene ekipe Josipa Mesnika.

Napad je funkcionirao dobro, Velikogoričanke su zabile 32 pogotka, no, obrana nije pronašla rješenja za razigrane 'Rudarke'.

Zbog neprimjerenog ponašanja njihove igračice ŽRK Udarnik se preko društvenih mreža ispričao gošćama iz Labina: "U ime Kluba ispričavamo se ŽRK Rudar (Labin), radi nedoličnog ponašanja naše igračice u 23. minuti utakmice! Nadamo se da se takve situacije više neće ponavljati, a mi ćemo poduzeti korake kako bismo dali do znanja našim igračicama da se takvo ponašanje neće tolerirati!"

U dresu poraženih Maja Drača je zabila sedam pogodaka, Tena Krsnik dodala je šest, Karla Brakus pet, dok je Andrea Antonić zabila četiri zgoditka. Labinjanke je predvodila Doris Belušić s deset golova.

ŽRK Udarnik je trenutno na osmoj poziciji s 12 osvojenih bodova, koliko ima i Rovinj. Samobor ima dva boda više, a Senia jedan manje.

U preostalim susretima 15. kola 2. HRL - Zapad Lokomotiva II i Zamet II odigrali su bez pobjednica 24:24, vodeća Murvica je na gostovanju deklasirala Arenu s 14:23, Sloga je slavila u Zaprešiću 29:27, dok su Samoborke nadigrale Rovinj s 29:23.

U idućem kolu Udarnik u subotu 10. ožujka gostuje upravo u Rovinju.