Udarnik bolji od Gorice u gradskom derbiju ženskog rukometa

10.11.2019. / Damir Žbulj

Velikogorički gradski rukometni derbi između završio je pobjedom favoriziranog Udarnika nad Goricom rezultatom 30:25 (13:13).

Goričanke su pružile sjajan otpor, u prvom poluvremenu imale su i vodstvo od tri pogotka (9:12), ali se na predah odlazi bez prednosti za bilo koju ekipu.

Udarnik je u nastavku ipak prelomio utakmicu na svoju stranu te je četvrtom pobjedom u nizu zadržao savršeni učinak i vrh ljestvice 3. HRL - Središte.

U pobjedničkim redovima sjajna je bila Marija Kusanić s devet golova (5/5 sa sedam metara), dok je u redovima Gorice Danijela Mihaljević mrežu suparnica tresla čak 13 puta, od čega je čak devet bilo iz sedmeraca. Dva nije realizirala.

ŽRK UDARNIK VELIKA GORICA: Katarina Lokas, Erika Štefanić 4, Franka Gvardiol 3, Ema Burić, Marija Kusanić 9 (5/5), Gabrijela Skrbin 1, Katarina Gujić 2, Ana Cerovski, Dora Sertić 6, Lena Dunđerović; Ines Petković 2, Andrea Antonić 2, Nika Zlatar, Anja Vučićević 1. Trener: Josip Mesnik

ŽRK GORICA: Lukrecija Čurek, Elena Čančar, Anamarija Štengl, Klara Nedić, Sara Trešćec, Danijela Mihaljević 13 (9/11), Nika Vajdić 3, Martina Čančar, Tara Troha, Mihaela Luknić, Tamara Živković, Marina Bušić 2, Lucija Bogdanović 3, Marija Penava 3. Trener: Zoran Pašić.