Udarnice u završnici gotovo iznenadile vodeći Zamet, prilika za osvajanje novih bodova bit će u Karlovcu

01.03.2022. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika odigrale su solidnu utakmicu u 14. kolu 2. HRL Zapad, ali na kraju nisu uspjele upisati senzaciju protiv riječkog Zameta, vodeće ekipe na ljestvici.

U prvih deset minuta domaće igračice kao da nisu došle na utakmicu i to ih je koštalo boljeg rezultata. Zamećanke su povele 6:0, a velikih sedam razlike držale su većinu prvog poluvremena...

U nastavak se krenulo s 12:19 na semaforu, ali u drugom dijelu Udarnice su bile puno borbenije te su u završnici uspjele uhvatiti priključak te čak i zaprijetiti. Četiri minute prije kraja stigle su na samo tri razlike i trener Zameta mora zatražiti minutu predaha.

Na ulasku u zadnje tri minute, poslije uspješnog sedmerca Vučićević, na semaforu je tek 25:27, ali ponestalo je snage za potpuni povratak. Posljednja šansa bio je promašeni sedmerac Zameta, dvije minute prija kraja, ali jednostavno igračice Udarnika više nisu uspjele pronaći put do protivničke mreže. U samom finišu Stanić postavlja na konačnih 25:28.

Bernarda Mostarlić i Nika Miletić predvodile su Udarnik, svaka s po četiri pogotka, dok su po tri zabile Marta Miletić, Katarina Gujić i Anja Vučićević, koja je sve golove zabila s linije sedam metara. Povratnica Ela Bajkuša, Dora Sertić i Erika Štefanić precizne su bile dvaput, a jednom su mrežu Zameta pogađale i Magdalena Jurić i Barbara Brdovčak. Pojačanje među vratnicama, Lea Krznar, bila je u također u sastavu, a svoj doprinos dale su Lena Dunđerović, Magenreuter, Cerovski, Butković i Krilčić.

U idućem kolu na rasporedu je gostovanje kod Karlovca, koji je ove sezone upisao tek dvije pobjede i Udarnik ima priliku za novo slavlje.