Turopolje uvjerljivim slavljem nad Dinamo-Hidrelom stiglo do trećeg mjesta, Meštrica učvrstila lidersku poziciju

31.10.2021. / Damir Žbulj

U derbiju odigranom u Turopolju domaćin je s uvjerljivih 4:1 bio bolji od Dinamo Hidrela te je nastavio seriju sjajnih rezultat u 1. ŽNL Istok.

U deset odigranih utakmica, pod sjajnim vodstvom Vlade Horvata, Turopolje je osvojilo 20 bodova i trenutno je na fantastičnoj trećoj poziciji ljestvice.

Ekipa iz Novog Čiča nije imala previše šansi protiv raspoloženih domaćina, koji su u prvih pola sata zabili tri pogotka. Već u šestoj minuti poentirao je Andreas Šejić, Jurica Jambrešić precizan je u 28. minuti, a ubrzo se u listu strijelaca upisao i Matej Karlović.

Dinamovci su 15-ak minuta prije kraja uspjeli smanjiti zaostatak, ali pokazalo se kako je Tomislav Jakovljević postigao tek počasni pogodak. Ubrzo je Karlović iz kaznenog udarca zabio svoj drugi gol na utakmici i postavio konačnih 4:1.

Navijači Turopolja mogli su proslaviti nova tri boda, ali su ih sigurno zabrinule i ozljeda vratara Andrije Budimira, koji je u 72. minuti morao napustiti travnjak zbog ozljede stopala, kao i nezgodan pad Jambrešića u 80. minuti. Na trenutak je ostao bez svijesti i nije nastavio s igrom. Još početkom utakmice iz igre je izašao i Gjurašin...

NK TUROPOLJE: Andrija Budimir (Igor Ogrič 72'), Ante Cavrić, Ivan Gjurašin (Petar Jelušić 14'), Matej Karlović, Andreas Šejić (Marko Maričić 85'), Stanko Herceg, Jurica Jambrešić, Mile Anđelić (Luka Zdunić 46'), Matej Čičak, Tomislav Lučić, Matija Roginić.

NK DINAMO HIDREL: Ivan Fabijančić (Ivan Šimić 46'), Filip Čurla, Tomislav Jakovljević, Petar Andrijanić (Filip Musolli 46'), Martin Žugaj, Marko Topalović (Karlo Španiček 67'), Filip Đuksi, Ivan Balenović, Mislav Starčević, Petar Vukadin, Leo Hladni.

Meštrica je rutinski stigla do pobjede protiv Rakovca. Tri različita strijelca, za 3:0 slavlje i nova tri boda. Marin Tuka 'načeo' je goste u 13. minuti, Krešimir Košutić je u finišu prvog dijela 'prelomio' dvoboj, a Mario Skorin je u završnici utakmice postavio konačni rezultat.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Goran Mihalinčić (Kristijan Šečić 73'), Hrvoje Bartolović (Matija Prigorac 65'), Marin Tuka, Karlo Pagadur, Bruno Augustić, Mario Skorin, Pavao Galović, Marko Ćevid, Krešimir Košutić.

Ekipa iz Gornje Lomnice na vrhu ima 26 bodova, pet više od Kloštra i šest ispred Turopolja.

U nedjelju Posavec od 14 sati gostuje kod Ostrne, Buna igra kod Dubrave, a Vatrogasac iz Kobilića kod Lonje.