Spudić i Čurek zabili prvoligašu, Čunčić tragičar, Prelec prošao Kurilovec tek nakon produžetaka

25.09.2019. / Damir Žbulj

Gorički trećeligaš Kurilovec ostao je u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa na milimetar od iznenađenja
protiv prvoligaša iz Pule, kojeg s klupe vodi 'domaći dečko' Ivan Prelec.

Upozoravao je strateg Istre 1961 kako ga na Udarniku čeka ozbiljan protivnik i ozbiljna utakmica - i nije
pogriješio, a do prolaska je stigao tek nakon produžetaka, rezultatom 3:2.

Morali su se gosti iz Istre dobro namučiti za prolazak u osminu finala, a odluka je pala tek u produžetku.

Još se gledatelji nisu smjestili na svoja mjesta a Kurilovec je vodio! Juraj Spudić pogodio je za veliko
oduševljenje domaćih navijača, kojima se u trećoj minuti probudila nada kako će ovo biti popodne za pamćenje i
kako Kurilovčani mogu do velikog iznenađenja.

Gosti su se odmah morali trgnuti, počela je opsada domaćeg gola, a Mario Munivrana je na isteku prvih pola sata
zabio za izjednačenje.

Ipak, niti to nije obeshrabrilo Pericu Vidaka i njegovu momčad, koji su brzinski ponovno u prednosti. Petar
Lucijan Čurek sjajno je poentirao za 2:1 na semaforu, kako se i otišlo na predah.

Morao je Prelec u nastavku na teren poslati svoje najjače snage, a jedan od njih bio je Mario Ćuže, sjajni mladi napadač Dinama na posudbi u Puli, koji je u 64. minuti spasio dan gostiju u Kurilovcu, samo nekoliko minuta nakon što je ušao na travnjak.

Čuvali su domaći remi do kraja regularnog vremena, no, početkom produžetaka ipak su ponovno kapitulirali. Junak
je bio branič gostiju Agron Rufati, koji je poslije prekida uspio svladati Luku Bogovića.

Imali su Kurilovčani priliku za povratak, veliku, najveću, ali je Mislav Čunčić iz kaznenog udarca krajem prvog
produžetka promašio, točnije, pogodio je okvir gola. U samom finišu dvoboja propustili su domaći još nekoliko
izglednih situacija pa su Prelec, njegov pomoćnik Damir Grlić Cico i njihovi Puljani mogli proslaviti ovu teško
izborenu pobjedu.

U nedjelju ih očekuje veliki prvenstveni izazov na Drosini protiv Hajduka i morat će pokazati puno više ako žele
prekinuti niz bez prvoligaške pobjede, koji traje još od početka kolovoza.

Kurilovec se vraća svojim trećeligaškim utakmicama, a nakon dvije uzastopne pobjede očekuje ih u nedjelju od 16 sati domaći dvoboj protiv Vrbovca.