Slavlje rukometaša u dramatičnom okršaju u Labinu

21.04.2019. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice upisali su izuzetno važnu pobjedu na neugodnom i teškom gostovanju u Labinu.

U dramatičnom dvoboju ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a u neizvjesnoj završnici bolji su bili Goričani, koji su na kraju slavili s 31:29.

Prvo poluvrijeme pripalo je našim rukometašima i na predah su otišli s dva pogotka prednosti (12:14). Međutim, nastavak bolje otvara domaćin, koji u pet minuta okreće rezultat u svoju korist i dolazi do 'plus dva' (16:14). Imao je Rudan i tri pogotka viška (22:19) sve do sredine drugog poluvremena, kad ekipa Andrije Nikolića kreće u svoju seriju i golovima Cekovića, Ćavara i Vrdoljaka hvata potpuni priključak, a uskoro dvoboj u potpunosti okreće na svoju stranu (24:26). U samom finišu dvoboja rezultat je poravnat (29:29), no, sjajni i nepogrešivi Hrvoje Ceković u posljednjoj minuti postiže svoj peti gol na utakmici, a nakon uspješne obrane konačni rezultat postavlja Klarica, za veliko slavlje Goričana.

Na vratima Gorice istaknuo se Tomislav Sladoljev s deset obrana, među kojima je bio i jedan protivnički sedmerac. Totić je imao jednu ali vrijednu intervenciju, skinuo je i on jedan udarac sa sedam metara Labinjanima. Jakov Vrdoljak predvodio je napad Gorice s osam pogodaka, Ceković je imao 5/5, a Ćavar je za pet golova 'potrošio' šest šuteva. Antonio Ljubić je na crti također bio bez promašaja, a u slavlje je ugradio četiri zgoditka.

Petar Puljić je bio najbolji strijelac Rudana s 11 postignutih golova.

U preostalim susretima petog kola Lige za ostanak Sesvete su slavile kod Rudara u Rudama (30:32), a Varaždin je na svom terenu s minimalnih 24:23 svladao Zamet.

Goričani su na polovici natjecanja drugi na ljestvici s bodom manje od Sesveta, jednim više od Zameta i dva od Varaždina i Rudana. Rudar je s devet bodova na putu prema ispadanju iz Premijer lige.

U idućem kolu na rasporedu je veliki derbi Gorice i Sesveta.