Sedlaček i Blagoev vratili Kurilovčane na pobjedničke staze, Lukavec uzeo bod na trešnjevačkoj Grabi

28.04.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca prekinuli su niz od dva uzastopna poraza domaćim slavljem nad četvrtim Maksimirom, u dvoboju 27. kola 3. NL Centar. Ekipa Senada Harambašića odradila je odličan posao u nastavku susreta, a za golove su se pobrinuli Luka Sedlaček i Vilim Blagoev...

Sedlaček je gostujuću mrežu zatresao odmah na startu drugog dijela, dok je 20-ak minuta prije kraja Blagoev prelomio ovaj dvoboj. Na ulasku u sudačku nadoknadu gosti su preko Hajdinjaka smanjili zaostatak, ali tih 2:1 je ipak ostalo do kraja utakmice.

Za Kurilovec su od prve minute krenuli Mislav Janko Tor, Mijo Šarić, Ivan Knežić, Luka Mrvičin, Antonio Ćosić, Luka Sedlaček, Jurica Žlebečić, Fran Krsto Lukavečki, kapetan Stjepan Završki, Petar Lucijan Čurek i Vilim Blagoev, dok su priliku s klupe u završnici dobili Ivan Bolješić, Ivan Pušić, Albin Saiti i Ivan Milković.

Lukavec je ostao neporažen na neugodnom gostovanju kod Trešnjevke, nakon što su domaći od 52. minute bili u prednosti, golom Patrika Pereže.

Antun Grozdek je u 70. minuti postavio na finalnih 1:1.

U prvih 11 Lukavca bili su Ante Anić, kapetan Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, Angelo Bernardo Radović, Antun Grozdek, Mate Vukman, Bruno Bilić, Ante Banić, Adrian Zenko, Mihovil Rašić te Ivan Grozdek, pola sata su dobili Alen Vidaković i Marko Cimeša, dok je pet minuta prije kraja ušao i Karlo Klarić.

Lukavec je trenutno na petoj poziciji, sada s bodom zaostatak za Maksimirom, a Kurilovec se jubilarnom desetom ovosezonskom pobjedom probio do 11. mjesta, ali ima i utakmicu manje...

U idućem kolu Lukavec gostuje kod Tondacha u Bedekovčini, a Kurilovec kod Zagorca u Krapini.