Savršeni Ćavar predvodio Goricu do vrijednih bodova u derbiju s Rudarima

06.04.2019. / Damir Žbulj

U velikom derbiju Lige za ostanak rukometaši Gorice ostvarili su na domaćem terenu izuzetno važnu pobjedu protiv Rudara iz Ruda, izravnog suparnika u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Golijada u srednjoškolskoj dvorani završila je slavljem Goričana rezultatom 38:35 (19:14), uz savršenu partiju Davora Ćavara, koji je postigao nevjerojatnih 14 golova, bez ijednog promašaja. Čak devet ih je stiglo s linije sedam metara

Ekipa Andrije Nikolića je nakon desetak minuta igre napravila razliku od nekoliko pogodaka i prednost je vješto čuvala sve do kraja dvoboja.

Golovima Cekovića i Klarice osam minuta prije kraja bilo je i najvećih 'plus osam' (35:27), a gosti su tek uspjeli u završnici samo rezultatski ublažiti poraz.

Fenomenalnom Ćavaru najviše su pomogli i Ivan Laljek sa sedam te Hrvoje Ceković i Luka Lovre Klarica s pet golova.

Hrvoje Tojčić istaknuo se u redovima poraženih s devet zgoditaka, dok je Martin Vrpoljac šest puta tresao mrežu domaćina.

U preostalim subotnjim dvobojima Lige za ostanak Varaždin je slavio kod Sesveta s 29:26, dok je labinski Rudan uzeo bodove Zametu u Rijeci s 25:21.

Goričani u idućem kolu gostuju u Labinu, Rudar je domaćin Sesvetama, a Varaždin igra doma protiv Zameta.