Rukometaši trijumfalno prošli i kroz Kaštela: Mladi Zadranin Jakov Dujić predvodio Goričane do važnih bodova

10.11.2022. / Damir Žbulj

Nakon povijesnog europskog uspjeha u EHF Europskom kupu rukometaše Gorice čekao je 'zaostali' dvoboj osmog kola Paket24 Premijer lige kod Ribola Kaštela.

Naporno putovanje u Češku, zahtjevan okršaj, veseli i dugotrajni povratak kući pa novi put u Kaštel Sućurac, ništa to nije poremetilo ekipu Andrije Nikolića, koja je uvjerljivo stigla do novih bodova, izuzetno važnih u borbi za mjesto u Ligi za prvaka.

U prvom međusobnom susretu ovih momčadi Ribola je namučila Goricu u Gradskoj sportskoj dvorani, no, ovaj put je bila jasno i prije završnice tko će slaviti. Iako, prvo poluvrijeme je bilo poprilično izjednačeno, međutim, u nastavku je Gorica briljirala te je u prvih desetak minuta drugog dijela napravila razliku koja je uništila svaku nadu domaćima (17:25).

Pogotkom mladog krila Roka Malina, sedam minuta prije kraja, na semaforu je i okruglih deset razlike, a završilo je sigurnih, uvjerljivih i zasluženih 27:36.

Briljirao je još uvijek 18-godišnji Zadranin Jakov Dujić, koji je u mrežu Ribole pospremio čak devet lopti, uz tek dva promašaja. Juro Čakarić ponovno je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca sa šest zabijenih golova, iz sedam pokušaja, dok je pet komada dodao i kapetan Ceković, koji na utakmici nije realizirao tek jedan sedmerac.

Sladoljev je dobio poštedu na ovom gostovanju, Mislav Turčić je imao pet obrana, dok je priliku među vratnicama dobio i Ivan Jozepović, ali nije uspio obraniti sedmerac Josipu Kovačeviću.

Kod poraženih bolji od ostalih bio je Danijel Papić s pet pogodaka.

Naporni ritam za rukometaše Gorice nastavlja se već u nedjelju od 18 sati, a bit će to još jedan pravi rukometni spektakl u našem gradu. U goste nam stiže našički Nexe, hrvatski viceprvak, momčad koja u EHF Europskoj ligi 'gazi sve pred sobom'. Bit će to jedan pravi 'europski' dvoboj, prilika da se napuni dvorana i uživa u ovoj sportskoj 'poslastici'.