Rukometaši pregazili Umag i izborili Ligu za prvaka

11.12.2021. / Damir Žbulj

Savršeno su rukometaši Gorice zaključili prvi dio sezone, uvjerljivom pobjedom nad Umagom i osiguranjem mjesta u Ligi za prvaka, gdje objektivno kvalitetom i pripadaju.

Ekipa pod vodstvom Andrije Nikolića je u pretposljednje kolo regularnog dijela sezone Paket24 Premijer lige ušla odlučno da pokaže tko je 'gazda' u velikogoričkoj sportskoj dvorani i gosti iz Umaga nisu imali niti mrvicu šanse za neko iznenađenje.

Već u prvih 15-ak minuta domaći su otišli na pet golova prednosti, ali tu se nisu zaustavili, nego su fantastičnom igrom u obrani Umag na poluvremenu zaustavili na samo osam pogodaka, dok su postigli 15.

Na samom početku nastavka serijom od tri uzastopna zgoditka razlika na semaforu je dvoznamenkasta (18:8) i tu je već priči bio kraj.

Goričani su bili nemilosrdni u realizaciji te su uspjeli doći i do 'plus 15', a na kraju je završilo s 31:17.

Lucian Bura je predvodio s osam postignutih golova, a po pet su dodali kapetan Ceković i Ivan Laljek.

Tomislav Sladoljev imao je 13 obrana i ponovno je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca.

Gorica je ovim slavljem praktički osigurala svoje mjesto među šest najboljih hrvatskih momčadi, koje će se u doigravanju Lige za prvaka boriti za titulu.

Posljednje kolo prvog dijela Paket24 Premijer lige igra se nakon zimske pauze, sredinom veljače, poslije Europskog prvenstva, a gorički rukometaši gostuju u Karlovcu.

Rudar dočekuje Spačvu, Umag igra protiv Poreča, a Dubrava kod PPD Zagreba, gdje nema šanse za senzaciju pa je onda i mjesto Gorice među tri najbolja zaista sigurno.