Rukometaši nakon pet kola na drugom mjestu ljestvice Paket 24 Premijer lige

22.10.2019. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice upisali u petom kolu Paket 24 Premijer lige i treću ovosezonsku pobjedu. Pogotkom Hrvoja Cekovića s istekom vremena za 33:32 (18:14) svladali su Varaždin i tako zadržali drugo mjesto na ljestvici iza Dubrave, koja ima pobjedu više.

Gosti su nakon desetak minuta igre u nastavku gubili velikih sedam razlike, no, serijom od pet uzastopnih golova hvataju priključak i utakmicu odvode u neizvjesnu završnicu. U posljednje dvije minute preko Novaka dolaze i do izjednačenja, ali da bodovi ipak zasluženo ostanu u Velikoj Gorici pobrinuo se kapetan, koji je na kraju postigao pet zgoditaka.

Napad je predvodio Davor Ćavar s osam pogodaka, dok su Laljek i Šafranko precizni bili po šest puta svaki. Tomislav Sladoljev u slavlje je ugradio deset obrana...

Kapetan gostiju Jurica Vidaček mrežu Gorice zatresao je osam puta.

U preostalim susretima Dubrava je s 33:23 deklasirala vinkovačku Spačvu, Sesvete su kod kuće izgubile od Bjelovara (23:26), Poreč je s 25:19 nadigrao Umag, a Dubrovnik je s 31:26 protiv Zameta stigao do prvog slavlja.

Goričane u idućem kolu očekuje upravo gostovanje u Dubrovniku.