Remi Kurilovca i Dugog Sela

15.05.2019. / Sportska redakcija

Nogometaši Kurilovca i Dugog Sela odradili su prvu od dvije obaveze koje ih očekuju u međusobnim susretima u narednih šest dana, jer isti se protivnici sastaju već u utorak u polufinalnom susretu županijskog Kupa.

U današnjem prvenstvenom susretu 31. kola koji je odigran po kišnom i prohladnom vremenu u Kurilovcu nije bilo pobjednika. Nakon devedeset odrađenih minuta po vodom natopljenom terenu bilo je 2:2.

Dlanove malobrojnih promrzlih domaćih navijača zagrijao je u 22. minuti Sedlaček koji je bio precizan s jedanaest metara dovevši Kurilovec u vodstvo. Nije dugo trajalo, jer samo tri minute kasnije nešto slabiju reakciju domaćeg vratara koristi Mikulić koji vraća stvari na početak.

U nastavku susreta terensku inicijativu ima domaća momčad, no s obzirom na uvjete koji su bili na terenu igrači trenera Perice Vidaka nisu mogli razviti igru kakva ih inače krasi. U svemu tome zadesio ih je i drugi pogodak u mreži, kojeg je postigao Žabec. Signalizirali su domaći kibici i igrači zaleđe, no neuspješno. U svemu tome žuti je karton zavrijedio Mijo Šarić. Ipak za veliku borbenost domaća je momčad nagrađena izjednačujućim pogotkom kojeg je postigao najiskusniji domaći igrač, Marin Matoš.

3. HNL, 31. KOLO
NK KURILOVEC – NK DUGO SELO 2:2 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Sedlaček (22- 11m), 1:1 Mikulić (25), 1:2 Žabec (71), 2:2 Matoš (85)
NK KURILOVEC: Jelavić, Šarić, Čunčić, Povoljnjak, Rajić, Humeljak, Čurek, Mandura (od 66. Matoš), Velić (od 77. Spudić), Banović (od 46. Kelava), Sedlaček. TRENER: Perica Vidak
NK DUGO SELO: Bagarić, Galić (od 57. Stjepanović), Filipović, Salatović, Perišić, Pekčec, Pavlić (od 90. Zelić), Žabec, Mikulić (od 79. Međugorac), Ivančić, Frigan. TRENER: Damir Biškup