Radović zabio oba komada u prvom slavlju Lukavca nad Zagorcem, Kurilovec ispustio tri gola prednost kod Trešnjevke

09.03.2024. / Damir Žbulj

U tri dosadašnja međusobna dvoboja u 3. NL Centar nogometaši Lukavca izgubili su Zagorca iz Krapine, ali i tom nizu morao je doći kraj.

Junak 2:0 slavlja bio je Angelo Bernardo Radović, koji je postigao oba pogotka za Lukavec.

Prvi put je gostujuću mrežu zatresao nakon desetak minuta igre u nastavku, a pobjedu je potvrdio na ulasku u sudačku nadoknadu.

U početnoj postavi domaćih bili au Ante Anić, Marijan Grdenić, Karlo Ostojić, kapetan Marko Grdenić, dvostruki strijelac Radović, Antun Grozdek, Dorian Houdek, Mate Vukman, Ante Banić, Adrian Zenko i Ivan Grozdek, dok su priliku s klupe dobili i Bruno Bilić, Alen Vidaković i Nathan Luke Bogadi.

Kod favorizirane Trešnjevke Kurilovčani su početkom nastavka imali i pomalo nestvarnih 0:3, ali dvoboj na Grabi na kraju je ipak završio bez pobjednika.

Već u drugoj minuti Antonio Ćosić je iznenadio domaću obranu, a sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Sedlaček je iz penala dodatno šokirao Trešnjevku. Kad je nakon pet minuta igre u drugom dijelu zabio i Vilim Blagoev, praktički tek što je ušao s klupe, izgledalo je da će Kurilovčani kući pjevajući, međutim, na kraju su se morali zadovoljiti jednim bodom. Vladimir Burić je iz još jednog kaznenog udarca brzinski smanjio zaostatak, u 65. minuti postigao je i svoj drugi gol, dok je u 90. minuti zaokružio svoj hat-trick i postavio na konačnih 3:3.

U prvih 11 Stjepana Bašića bili su Mislav Janko Tor, Filip Turkalj, Marko Drezga, Ivan Knežić, Antonio Ćosić, Luka Sedlaček, Jurica Žlebečić, Fran Krsto Lukavečki, kapetan Stjepan Završki, Petar Lucijan Čurek i Ron Rojka. Luka Mrvičin je umjesto Lukavečkog morao ući već u 30. minuti, Blagoev je ušao na startu drugo dijela, priliku je zadnjih 15 minuta dobio i Nikola Bradić, dok ej u završnici ušao i Albin Saiti.

Vodstvo je imao i Dinamo iz Odranskog Obreža na gostovanju u Petrinji, ali je Mladost na kraju došla do preokreta i sva tri boda. Matija Vedriš je zatresao domaću mrežu sredinom prvog dijela, a Petrinjci su izjednačili početkom nastavka. Luka Vranić bio je junak domaćih, jer je za finalnih 2:1 zabio na ulasku u 90. minutu.

U idućem kolu u Odranski Obrež stiže Zelina, Lukavec mora na gostovanje u Sisak kod Segeste, dok će Kurilovec u Bedekovčinu kod Tondacha.