Prva ovosezonska fešta Kupe, Josip Grdenić zabio u sudačkoj nadoknadi za pobjedu Lomnice nad Poletom, Turopoljac i Klas slavili na gostovanjima

18.03.2024. / Damir Žbulj

U 17. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige Lomnica je s minimalnih 1:0 dobila Polet iz Buševca, Klas iz Mičevca je identičnim rezultatom slavio kod Sloge u Križu, baš kao i Turopoljac kod Strmca u Bedenici, ali i Kupa protiv Sutle Laduč, što je ekipi iz Pokupskog prva ovosezonska pobjeda!

Derbi u Obrezini između Mladosti i Meštrice završio je neriješeno, rezultatom 1:1.

Gosti iz Gornje Lomnice su poveli sredinom prvog dijela preko Nikole Šebeka, ali je pet minuta prije kraja bod domaćima osigurao Stjepan Bartoniček, koji je u igru ušao s klupe još u prvom poluvremenu.

NK MLADOST OBREZINA: Tomislav Tomić, Gabriel Ćurić (Šimun Matić 63'), Albert Igrishta, Marijo Tadić, Lovro Novokmet, Adis Smajić (Bohdan Hreibienichenko 72'). Marko Ivančić, Nenad Kolundžić (Stjepan Bartoniček 31'), Alan Pejak (Mijo Jandriš 22'), Noa Šalković (Mario Kos 46'), Ivan Vladić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Goran Mihalinčić, Marin Tuka, Domagoj Knežević, Tomislav Janječić, Patrik Karavla, Dominik Ledinski Filip Krajina (Matija Prigorac 67'), Nikola Šebek.

Navijači Kupe dočekali su i taj dan, kad će napokon slaviti osvajanje sva tri boda. Nije bilo lako, jedini gol na utakmici zabio je 27-godišnji Igor Đuran u 37. minuti dvoboja. Malo je zaiskrilo u završnici, pocrvenio je domaći kapetan Ivica Petković zbog okršaja s Tinom Turkom, koji je također morao napustiti travnjak, baš kao i gostujući igrač Miro Bubalo, koji je s klupe uletio na teren također u potrazi za fizičkim obračunom.

U prvih 11 Kupe bili su Tomislav Sečenj, Mihael Vranešić, Gabrijel Zlodi, Petar Šestak, Ivica Petković, Ivan Šestak, Davor Belečić, Igor Đuran, Tihomir Sečenj, Marijan Petković i Benjamin Pirša, dok su s klupe ušli Leonardo Brajković, Ivan Belečić i Robert Bašić.

Junak slavlja Lomnice nad Poletom bio je Josip Grdenić, koji je jedini gol na utakmici zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon što gosti nisu tijekom dvoboja iskoristili svoje prilike.

NK LOMNICA: Petar Jerković, Hrvoje SKupnjak, Leon Gavranović (Marko Dijanežević 46'), Filip Gršić, Jurica Mihalinčić, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Mateo Kljajić (Stjepan Deverić 90'+2), Josip Ćurić, Josip Delić (Zvonimir Čizmadija 20'), Domagoj Šoštarec.

NK POLET BUŠEVEC: David Petrac, Damir Matković, Noa Ribarić, Marko Župetić, Zvonimir Matušin, Mario Stuparić, Bruno Jušić (Marijo Pejak 75'), Pavao Galović (Leonardo Janječić 70'), Matija Brajković, Bruno Šestak (Ivan Zagorec 32'), Filip Dejanović (Kristijan Šečić 46').

S druge strane, Klas je do slavlja u Križu stigao pogotkom iz prve minute susreta, a poentirao je Andrej Lovretić. Za momčad iz Mičevca su igrali Ivan Petrović, kapetan Filip Nikola Petir, Jerko Majić, Andrej Lovretić, Ivan Babić, Bruno Županić, Leon Celčić, Jakov Caganić, Branko Janić Tomislav Šteko, Matija Gredelj te Igor Gusak i Matija Komljenović, koji su ušli s klupe.

Čovjek odluke u pobjedi Turopoljca bio je Tomislav Šutalo, koji je mrežu Strmca u Bedenici zatresao u 37. minuti dvoboja. U početnoj postavi Stivena Žitnika bili su Ivan Fabijančić, Ivan Domić, Franko Perić, Mario Matasić, Filip Saraf, Matija Čaić, Tomislav Šutalo, kapetan Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Jakov Saraf i Vjekoslav Lučić, a s klupe su ušli Ante Gavrić, Ivan Markulin i Luka Antolčić.

U idućem kolu Kupa u subotu od 15.30 sati dočekuje Meštricu, Klas u Mičevcu igra protiv Zrinskog, Lomnica gostuje kod Inkera u Zaprešiću, a Mladost kod Kloštra. U nedjelju kod Turopoljca stiže HNK Kobre Samobor, a u Buševec kod Poleta dolazi Sloga iz Križa.