Prgomet i Majcunić predvodili Goričane do uvjerljivog slavlja kod Kvarnera

12.01.2018. / Damir Žbulj

Nakon neugodnog ispadanja iz Kupa od trećeligaša Sonik Puntamike, košarkaši Gorice vratili su se pobjedničkim navikama u devetom kolu Prve muške lige, uvjerljivim slavljem na gostovanju u Rijeci kod Kvarnera 2010 rezultatom 63:94 (20:25, 13:24, 15:24, 15:21).

Domaćin je otpor pružio tek u prvoj dionici, na poluvremenu je Gorica imala 16 poena viška, a prednost je rasla i u nastavku sve do konačnih +31.

Iako je trener Josip Sesar u početnoj postavi krenuo s Markom Petrovićem, Ivanom Ćubelom, Karlom Mikšićem, Ivanom Papcem i Ivanom Penićem, istaknula se klupa Goričana koja je zabila čak 55 poena.

Ljubo Prgomet predvodio je pobjednike s 23 poena za nešto manje od 23 minute provedene na terenu. Ubacio je pet trica iz devet pokušaja, uz pet skokova.

Ivan Majcunić je za 30 minuta zabio 20 koševa (7/11 za 2p), uz sedam skokova i isto toliko asistencija.

Penić je ostvario double-double učinak od deset poena i isto toliko skokova, uz dvije asistencije.

Dvoznamenkasti su još bili Ćubela s 12 te Mašić i Papac s deset poena.

KK Gorica: Ante Jukić, Ivan Majcunić 20, Bruno Mikolaš, Marko Petrović, 4, Ljubo Prgomet 23, Ante Mašić 10, Luka Šipušić 2, Ivan Penić, 10, Ivan Papac 10, Ivan Ćubela 12, Karlo Mikšić 3

Kod Kvarnera 2010 je Ivan Kučan zabio 17 koševa.

Sesarova ekipa je nakon devet susreta i dalje je jedina neporažena, a u idućem kolu drugoligaškog natjecanja kod kuće igra protiv KK Istrauni.