Počekal se želi dokazati i među seniorima: Sada me očekuje još više napornog treniranja

06.08.2019. / Damir Žbulj

Član velikogoričkog AKOSI Uspon Dominik Počekal vratio se u Hrvatsku nakon sjajnih nastupa na juniorskom atletskom Svjetskom prvenstvu za osobe s invaliditetom, koje se održalo u švicarskom Nottwilu.

Počekal je u svojoj kategoriji F52-57 u bacanju diska osvojio zlato (25,24 m) i titulu WPA svjetskog juniorskog prvaka, u bacanju kugle bio je srebrni (7,87 m - 401 bod), iza kolege iz hrvatske reprezentacije Luke Bukše, dok je u svojoj 'najslabijoj' disciplini, bacanju koplja, završio na četvrtom mjestu, ali s dva metra boljim novim osobnim rekordom, koji sada iznosi 16,83 metara.

-->> [VIDEO] Dominik Počekal svjetski juniorski prvak!

-->> Počekalu svjetsko juniorsko srebro u bacanju kugle

Usponovac se nada kako će s vrhunskim rezultatima nastaviti i u seniorskoj konkurenciji te kako će jednog dana predstavljati Lijepu našu i na Paraolimpijskim igrama.

"Za Nottwil me doista vežu lijepe uspomene. Svoje prve svjetske medalje osvojio sam ovdje i prije dvije godine također u disku i kugli. Svakako sam zadovoljan svojim nastupom. Nije lako biti zlatni ili srebreni u takvoj konkurenciji. Zadovoljan sam što sam u svojoj lošijoj disciplini, a to je koplje, popravio svoj osobni rekord za puna dva metra. Sada me očekuje još više napornog treniranja ne bih li se uspio dokazati i u seniorskoj kategoriji te kako bih jednog dana uspio postati hrvatski paraolimpijac," poručio je Dominik nakon svog posljednjeg velikog međunarodnog natjecanja u juniorskoj konkurenciji.

Hrvatski predstavnici ukupno su osvojili dva zlata (Počekal - disk, Bukša - kugla), pet srebra (Petra Štruklec u bacanju kugle i diska, Počekal - kugla, Bukša - disk i Erik Fabian Kaurin u bacanju kugle) i jednu broncu (Luka Bukša u bacanju koplja).

U Nottwilu, poznatom švicarskom Centru za paraplegiju, nadmetalo se 350 sportaša iz 40 zemalja, a hrvatski mladi paraatletičari s osvojenih osam medalja ukupno su zauzeli 13. mjesto.

Hrvatsku paraatletsku reprezentaciju do kraja godine očekuju nastupi od 16. do 17. kolovoza na Otvorenom prvenstvu Češke u Olomoucu, od 29. do 30. kolovoza na jakom WPA Grand Prix mitingu u Parizu, 15. rujna na Otvorenom prvenstvu Srbije.

Međunarodni paraatletski miting Zagreb Open na rasporedu je 22. rujna, tjedan dana kasnije se u Vinkovcima održava Ekipno prvenstvo Hrvatske, dok će vrhunac sezone biti na WPA Svjetskom prvenstvu u Dubaiju od 6 do 15. studenog.

Sva nadolazeća natjecanja kvalifikacijskog su karaktera za Paraolimpijske igre u Tokiju.