Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika

20.02.2017. / Sportska redakcija

Rukometašice Udarnika nastavile su s rezultatski neugodnim nizom i u susretu protiv drugoplasirane Murvice. Gošće iz Crikvenice u Velikoj Gorici su slavile bez većih problema s 30:23 nanijevši Kurilovčankama peti uzastopni poraz, jer na tri poraza s kraja prvenstva, rukometašice Udarnika vezale su i dva u nastavku prvenstva budući da je poraz upisan i u Senju.

Domaće igračice rezultatski su priključak držale tek u prvih petnaestak minuta u kojima su zaostajale dva pogotka. Već tada se vidjelo kako igračice Udarnika teško mogu parirati gošćama. Domaći je napad većinom bio bezidejan, što su gošće kažnjavale laganim pogocima iz kontri i polukontri, a i na postavljenu obranu Udarnika nisu imale prevelikih problema. Kada k tome pribrojite i pomalo čudne poteze trenera Vučića, koji je igračice rotirao kao na ringišpilu (neke su za vrijeme utakmice promijenile i tri pozicije, op.a), onda je zaostatak od samo minus pet na poluvremenu bio podnošljiv.

Susret je definitivno odlučen u samo par minuta nastavka kada igračice Murvice rade seriju od 5:0 za plus deset u 36. minuti (12:22), što je domaću klupu natjeralo na minutu odmora. Bez konkretnijeg učinka, jer gošće su i dalje bile neumoljive, tek malo opuštanje u posljednjih desetak minuta domaće su igračice iskoristile za ublažavanje poraza.

Prolaznu ocjenu u jučerašnjem susretu zaslužuju tek Andrea Antonić i Zrinka Zrinušić, kojima je potrebna i pomoć ostalih suigračica ako žele izbjeći grčevitu borbu za ostanak jer od posljednjeplasirane Senije imaju tek četiri boda više.

2. ŽRL ZAPAD, 13. KOLO
ŽRK UDARNIK – ŽRK MURVICA 23:30 (12:17)
ŽRK UDARNIK: Lukinić, Krsnik 1, Broz, Vugrinović 2, Drača 1, Mihaljević 1, Kramarić, Kordić, Goršeta 2, Tomljanović 1, Antonić 7, Letica, Zrinušić 7, Horvat, Čefko 1. TRENER: Dean Vučić
ŽRK MURVICA: Antić, Juričić 8, Papić, Ljubanović, Smoljan, Filipović 1, Debelić 5, Lekaj 2, Mandekić, Kršul 2, Mar. Pešut, Butković 5, Skorić 5, Mat. Pešut, Tus 2, Grozdek. TRENER: Mladen Prskalo

Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika Peti uzastopni poraz rukometašica Udarnika