Petar Kovačić spasio bodove Gradića protiv Croatije (H)

09.10.2017. / Sportska redakcija

Visoki let nogometaša Gradića nastavio se i nakon susreta devetog kola četvrtoligaške konkurencije u kojem su izabranici trenera Zorana Tomčića s 2:1 svladali vrlo dobre goste iz Hrastja, Croatiju koji itekako mogu žaliti što su se kući vratili praznih ruku. Nije da nisu imali šansi, no sve njihove pokušaje uspješno je zaustavio junak domaće momčadi, vratar Petar Kovačić.

Uvod u utakmicu nije sugerirao takav rasplet jer domaća je momčad nakon dvanaest minuta imala vodstvo od 2:0. nakon samo dvanaest sekundi domaći napadač Igor Hajduk iskoristio je nesmotrenost gostujuće obrane izbivši sam na vratara Kralja kojeg mu nije bilo teško matirati. Efektnim golom Mario Šandor u 12. je minuti povisio na 2:0. Kao i obično mnogi su podcjenjivački komentirali „koliko li će ovi golova primiti“.

Sabrali su se gosti nakon početnog šoka te u 21. minuti preko Mihaela Šaška smanjuju na 2:1, da bi u nastavku utakmice još jače pritisnuli domaće igrače koji su uspjeli izdržati sve napade prvenstveno zahvaljujući nesavladivom Petru Kovačiću koji je sjajnu predstavu zaključio obranom jedanaesterca Danielu Gotalu u 90. minuti.