Novi dvoznamenkasti poraz košarkaša

21.11.2016. / Nefertum IT
Šesti ovosezonski poraz upisali su košarkaši Gorice koji su na Gripama s 89:70 poraženi od Splita. Druga je to pobjeda Splita nad Goricom ove sezone nakon što su ih porazili i u Kupu Krešimira Ćosića u susretu koji je odigran u Velikoj Gorici.

Splićani su vrlo motivirano ušli u susret i već od prve minute dali do znanja tko je gazda na Gripama. Poslije nepune četiri minute Žuti su preko Jukića poveli 10:2, a Rančić im je na tri minute do kraja prvog perioda donio i prvu dvoznamenkastu prednost (16-6). Trener Gorice Neven Nikolić nikako nije uspijevao pronaći petorku koja bi bila u stanju ozbiljnije zaprijetiti Splićanima te je do sredine druge četvrtine njegova momčad ubacila dvostruko manje poena od protivnika (34-17). Do kraja prvog poluvremena igrači Gorice ubacili još 12 poena, ali su ih primili 14 te se na odmor otišlo rezultatom 48:29.

U drugom poluvremenu igrači trenera Ivice Skelina rutinski su održavali stečenu prednost nanijevši Gorici novi uvjerljivi poraz.