Nova berba medalja mladih maratonaca!

16.10.2018. / Petar Brnada

Prekrasno sunčano vrijeme u nedjelju je u Varaždinu članovima Maraton kluba Velika Gorica ponovno donijelo mnoštvo medalja.

Naime, na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever (HALS) MK Velika Gorica nastupio je sa šest članova te se ukupno plasirao na 10. mjesto u konkurenciji od 19 atletskih klubova, pri čemu su mladi „maratonci“ osvojili čak pet medalja!

-Naš je klub pokazao potpunu dominaciju u kategoriji Limačica na utrci od 600 m, gdje su sva tri postoja zauzele naše članice. Najviše je postolje zauzela Tena Petračić s vremenom 1:45,50, dok su srebro i broncu odnijele Hana Tašaković (1:52,12) i Livia Debelić (1:53,03). Ističemo također i rezultat Tare Petračić koje je utrku završila na 4. mjestu s vremenom 1:55,28- kazali su iz Maraton kluba.

Vrlo uspješni bili su i u kategoriji Limača u kojoj je Ivan Aščić Toma na utrci od 600 metara zauzeo odlično 3. mjesto s vremenom 1:57,47, te u kategoriji mlađih juniorki gdje je Nina Vuković osvojila zlato na utrci od 1500 metara s vremenom 5:00,58.

Mladim snagama kluba ovoga tjedna slijedi rekuperacija i treninzi laganijeg intenziteta kako bi se svi uspjeli oporaviti do Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u krosu gdje članovi kluba nastupaju već sljedeće subote, 20. listopada.