Noa Tončinić prvak Hrvatske, Borna Čeran srebrni

16.02.2020. / Damir Žbulj

Član Atletskog kluba Velika Gorica Noa Tončinić osvojio je naslov prvaka Hrvatske u konkurenciji mlađih juniora na 3000 metara.

Sjajni Noa je dionicu istrčao u vremenu 9:38,65, gotovo četiri sekunde ispred srebrnog Tihona Salopeka iz AK Svetice.

Odličan je bio i njegov klupski kolega Borna Čeran, koji je 1500 metara stigao do srebra (4:28,08). Antonio Ban (AK Kvarner Rijeka) je ovaj put bio neuhvatljiv (4:20,41).

David Livada je s vremenom 2:06,66 na 800 metara završio kao četvrti i nije mu puno nedostajalo do medalje.

Ana Pavleka je na 400 metara završila na 17. mjestu (1:05,25), a Kristina Karačić bila je 23. s vremenom 1:06,73.

AK Velika Gorica je s dvije medalje, jednim zlatom i jednim srebrom, završio na devetom mjestu klubova, od njih 18 koji su osvajali odličja u dvorani na Zagrebačkom velesajmu.

Maraton klub Velika Gorica su na prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke predstavljale tri atletičarke.

Ema Vuković i Lucija Sever trčale su dionicu od 400 metara. Ema je zauzela 13. mjesto s vremenom 1:03,59, dok je Lucija bila 20. s vremenom 1:05,91.

Anja Petračić je na 800 metara osvojila deseto mjesto s vremenom 2:43,56.