Nataša Sobočan osvojila dva srebra u Češkoj, Tvrtko Matanović također srebrni

17.08.2019. / Damir Žbulj

Završen je prvi dan dvodnevnog mitinga Czech Opena 2019. Hrvatski para atletičari su u Olomoucu postavili četiri državna rekorda, a osvojili su i osam medalja - zlato, pet srebra i tri bronce.

Sjajni su bili i članovi velikogoričkog Uspona, koji su odmah na otvaranju natjecanja osvojili tri odličja, sva tri srebrna.

Nataša Sobočan natjecala je u bacanju kugle i koplja. U bacanju kugle u kategoriji F54,56,57 osvojila je srebro s 5.57 metara, a srebrna je bila i u bacanju koplja s fantastičnih gotovo 12 metara (11,97 m).

Tvrtko Matanović osvojio je srebrnu medalju u utrci na 400 metara s 68.88 sekundi u kategoriji T12,20,37,38.

U subotu na bacalište u Olomoucu izlazi i Velimir Šandor u bacanju diska (F51,52).