Mraclin uvjerljiv u Jakovlju, Turopoljac se preokretom u sudačkoj nadoknadi 'izvukao' kod Rakovca, Lomnica zaustavila Jelačić

20.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina bili su sigurni na gostovanju kod Dinama u Jakovlju te su dodatno učvrstili svoju drugu poziciji na ljestvici Jedinstvene županijske nogometne lige.

Iako je pobjeda rezultatski uvjerljiva, nije sve išlo prema planu u prvom poluvremenu, jer se mreža domaćina prvi put zatresla tek početkom nastavka.

Ladislav Roginić probio je obrambeni blok Dinama, dok je pola sata prije kraja Slavko Vidović, samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, usmjerio ovu utakmicu na stranu gostiju. Pomogao je i autogol Špičeka, a konačnih 0:4 postavio je Petar Milatović u 80. minuti susreta.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Josip Domitrović, Filip Onić (Ivan Cerovski 71'), Josip Jurič, Petar Milatović, Mario Kos, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš (Slavko Vidović 59'), Ladislav Roginić, Hrvoje Šikić (Juraj Cvetnić 76').

Turopoljac se poprilično namučio kod 'fenjeraša' u Rakovcu, a do bodova je stigao preokretom u sudačkoj nadoknadi. Domaći su imali nekoliko dobrih prigoda u prvom dijelu, a poveli su u 65. minuti preko Bačeka. Ekipa Milana Marinića se 'sabrala' tek u završnici i prvo je Tomislav Horvat u dodanom vremenu zabio za izjednačenje, a za slavlje Kučana pobrinuo se Stjepan Martinić.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Mijo Jandriš, Marijo Šandor (Leon Jaki 68'), Matija Čaić, Marko Paradžik, Matija Fabijančić (Tomislav Šutalo 46'), Tomislav Horvat, Mile Anđelić, Dino Halilić, Adrian Perić.

Lomnica je na svom terenu zaustavila pobjedničku seriju Jelačića iz Vukovine. Mogla je momčad Štefa Deverića i do sva tri boda, golovima Igora Gusaka imala je dva pogotka prednosti, ali su gosti u zadnjih 30 minuta uspjeli izvući remi. Petar Krasnić je prvo smanjio zaostatak, a na 2:2 je u 85. minuti postavio Filip Harambašić.

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Filip Gršić, Josip Štuban (Sandro Dittrich 87'), Kristian Arbanas, Luka Mandura (Marko Dijanežević 73'), Josip Ćurić, Igor Gusak (Marin Ćurić 77'), Petar Godinić, Luka Bubalo, Matej Jukić-Sunarić, Leon Grgić.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Dominik Smolković, Petar Krasnić (Josip Matejčić 76'), Saša Sabljak, Ivan Smok, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Mihanović, Miron Memić (Marko Rajić 76'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

Klas je upisao novi poraz, u Mičevcu je s 1:2 slavio Strmec. Domaći su vodili od 67. minute, kad je Domagoj Bedeković realizirao kazneni udarac, ali je pet minuta kasnije Trcak izjednačio, a Ivan Posavec se u samoj završnici pobrinuo za potpuni preokret.

NK KLAS MIČEVEC: Dejan Inđić, Jan Knežević, Antonio Kundih, Mihael Obad, Luka Kopilović (Filip Bedeković 46'), Domagoj Bedeković, Fran Matić, Dario Roksandić, David Marković (Ivan Sviličić 86'), Toni Topić, Tomislav Šteko.

Polet iz Buševca će svoje gostovanje kod Samobora odraditi iduću srijedu, zbog obveza lidera JŽNL u polufinalu Županijskog kupa, gdje je bio bolji od Vrbovca te je izborio finale s Kurilovcem.

Samoborci u subotu, u 30. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, gostuju u Vukovini, dok će u nedjelju Mraclin dočekati Rakovec, u Kuče dolazi Klas, Lomnica mora u Strmec, a Polet je u Buševcu domaćin Stupniku.