Mladost 'osmicom' nastavila lov na Kupu, na posustaje niti Meštrica, Dinamo Hidrel prekinuo crni niz

24.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Mladosti iz Obrezine nisu propustili uhvatiti priključak za vodećom Kupom, a to su ostvarili i više nego uvjerljivim slavljem kod Jelačića u Banovu.

U mrežu domaćina utrpali su čak osam komada, a većinu posla obavili su već u prvom poluvremenu. Marijo Tadić je dva pogotka zabio u prvih šest minuta, a nakon što je Uremović smanjio zaostatak, sredinom prvog dijela poentirao je Franjo Periša. Ubrzo je uslijedio i četvrti gol gostiju, u listu strijelaca upisao se Filip Zrnčić, a priliku za potpuni slom Jelačića nije propustio Marko Šorša.

U nastavku su mreže mirovale do završnih desetak minuta, kad su precizni Bruno Ivančić i Mislav Havidić, dok je konačnih 1:8 postavio Tadić i tako kompletirao svoj hat-trick i zaključio ono što je i započeo.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić (Tomislav Lacković 72'), Franko Perić, Marijo Tadić, Bruno Ivančić, Adis Smajić. Marko Ivančić, Franjo Periša (Alan Pejak 57'), Dino Hadžiabdić (Stjepan Tadić 60'), Marko Šorša (Mislav Havidić 57'), Filip Zrnčić (Nikola Grdić 66').

Svoj pozitivan niz nastavila je i Meštrica, sigurnom 4:0 pobjedom nad vrbovečkom Dubravom.

Bruno Augustić je probio gostujuću obranu u 16. minuti, dok sredinom prvog dijela Krešimir Košutić s dva pogotka u potpunosti prelama utakmicu. Umjesto njega u nastavku ulazi Pavao Galović i 20-ak minuta prije kraja postavlja konačni rezultat.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Martin Orečić, Hrvoje Bartolović, Ivan Matanović (Ivan Šimunović 57'), Matej Hanžek, Bruno Augustić, Ivan Britvec (Mario Skorin 72'), Kristijan Šečić, Marko Ćevid (Matija Prigorac 46'), Krešimir Košutić (Pavao Galović 57').

Seriju negativnih rezultata prekinuo je Dinamo Hidrel, minimalnim 1:0 slavljem nad Ostrnom.

Sve je bilo odlučeno u trećoj minuti, Petar Vukadin bio je čovjek odluke.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Matija Panić, Marko Rus (Martin Žugaj 82'), Ivan Balenović (Josip Risonjić 86'), Robert Zorić (Filip Musolli 88'), Nikola Kuzmić, Petar Vukadin (Marko Topalović 88'), Leo Hladni, Matej Čičak (Leon Hasanović 57'), Filip Čurla.

Buna je remizirala kod Lonje, u dramatičnom dvoboju u kojem je bez pobjede ostala u sudačkoj nadoknadi iz penala kojeg je realizirao Salopek. Josip Rak je gostima osigurao prednost u finišu prvog dijela, a obje ekipe su posljednjih desetak minuta igrale s desetoricom, nakon okršaja Delije i Škojca.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Josip Rovišan, Danijel Škojc, Josip Muža.

Posavec je remizirao s Milkom Trninom, bez postignutih golova, dok je Vatrogasac poražen 3:2 kod Kloštra. Ekipa iz Kobilića je u 67. minuti imala tri pogotka zaostatka, ali je u završnici uspjela smanjiti rezultat, dvostruki strijelac bio je Toni Štefner.

Nažalost, nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak i osvajanje barem boda.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Vjekoslav Čavar (Josip Batinić 46'), Ivan Antunović, Selver Muhić (Marko Novak 82'), Ivan Kontić, Krešimir Barišić, Matija Šimek, Antonio Ivkić (Mate Vuković 81'), Damir Matković (Matej Kovačić 81'), Josip Grilec (Ivan Landeka 46'), Toni Štefner.

Vodeća Kupa je u ovom kolu pauzirala, a u idućem dočekuje Lonju. Mladost u Obrezini igra protiv Milke Trnine, Buna je domaćin Jelačiću, Dinamo Hidrel gostuje kod Dubrave, u Kobilić stiže Gaj, a Posavec igra kod Kloštra.