Meštrica sigurna u Pokupskom, nova fešta u Buševcu, Caganić junak Klasa, Saraf zabio za slavlje Turopoljca i nastavak lova na vodeći Inker

26.03.2024. / Damir Žbulj

Uzbudljivo je bilo u 18. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, uz slavlje Meštrice na gostovanju u Pokupskom, ali i domaće pobjede Klasa u Mičevcu, Turopoljca u Kučama i Poleta u Buševcu!

Očekivani je ishod bio lokalnog okršaja Kupe i Meštrice, koja je u Pokupskom s 3:0 stigla do sva tri boda. Domaći su 'nulu' držali do finiša prvog dijela, a onda su Robert Pisačić iz penala i Domagoj Knežević usmjerili ovaj dvoboj. Konačni rezultat postavio je Matko Ćevid, koji je i ušao u igru na startu drugog dijela, a poentirao je nekih pola sata prije kraja...

Nakon prvog ovosezonskog slavlja u prošlom kolu već otpisana Kupa se vratila starim navikama, dok je ekipa iz Gornje Lomnice upisala važne bodove u borbi za ostanak u ovom rangu natjecanja.

NK KUPA: Tomislav Sečenj, Mihael Vranešić, Petar Šestak, Tihomir Sečenj, Benjamin Pirša, Davor Belečić, Marijan Petković, Leonardo Brajković, Igor Đuran, Ivan Klasnić (Ivan Belečić 62'), Gabrijel Zlodi (Leon Bašić 82').

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak (Mateo Janječić 68'), Ivan Krpečanec, Goran Mihalinčić, Marin Tuka, Dan Kovačević (Filip Krajina 74'), Domagoj Knežević, Tomislav Janječić, Dominik Ledinski (Marko Ćevid 46'), Robert Pisačić (Matija Prigorac 64'), Nikola Šebek (David Marković 34')

Klas je u Mičevcu s minimalnih 1:0 svladao Zrinski, a pobjednički pogodak zabio je Jakov Caganić u 82. minuti dvoboja. Domaći su posljednjih 15-ak minuta bili s igračem više, nakon isključenja Kupresa i to su kapitalizirali u završnici. U prvih 11 trenera Miokovića bili su Ivan Petrović, Jerko Majić, Andrej Lovretić, Ivan Babić, Fran Matić, Bruno Županić, kapetan Leon Celčić, strijelac Caganić, Branko Janić, Tomislav Šteko i Matija Gredelj, dok su s klupe ušli Igor Gusa, Marko Jambrišak,. Matija Antunović i Ante Tomašević.

S identičnih 1:0 slavio je i Turopoljac, pred svojim navijačima u Kučama. Čovjek odluke bio je Filip Saraf, koji je mrežu HNK Kobre Samobor zatresao u 76. minuti dvoboja, s bijele točke. Gosti su u sudačkoj nadoknadi ostali bez isključenog Noršića, a Turopoljac je ovim slavljem nastavio lov na vodeći Inker i naslov prvaka JŽNL! Kučane su do pobjede odveli Boris Bolšec, Jurica Ruklić, Franko Perić, Mario Matasić, Filip Saraf, Matija Čaić, Tomislav Šutalo, kapetan Mislav Čunčić, Tomislav Horvat, Luka Antolčić, Vjekoslav Lučić te Filip Janković i Ivan Markulin.

Polet je u Buševcu s 2:0 porazio Slogu iz Križa, golovima Matušina i Ribarića. Kapetan Zvonimir Matušin je načeo goste u završnici prvog dijela, dok je 21-godišnji Noa Ribarić potvrdio slavlje u 57. minuti. I ovdje su suparnici ostali s desetoricom, Mučić je zaradio dvije javne opomene desetak minuta prije kraja i tako domaćima olakšao put do bodova.

U početnoj postavi trenera Dejana Debijađija bili su David Petrac, Kristijan Šečić, Damir Matković, Antonio Ivkvić, Noa Ribarić, Marko Župetić, Marijo Pejak, kapetan Matušin, Mario Stuparić, Pavao Galović i Ivan Zagorec, koji je već u 28. minuti prepustio svoje mjesto Leonardu Janječiću. S klupe su ušli i Ivica Sučić, Damjan Banić, Matija Brajković i Bruno Šestak.

Dramatično je bilo gostovanje Mladosti u Kloštru, ali je obrezinska momčad na kraju ipak ostala bez bodova. Domaći su vodili od 31. minute preko Ivana Markovića i tu su prednost čuvali do 86. minute, kad je Marijo Tadić izjednačio rezultat. Dvije minute kasnije Kloštar ponovno vodi, strijelac je Matej Šarić, a nadu u bod Mladostašima u drugoj minuti sudačke nadoknade donosi Ivan Vladić. Međutim, Kloštar je na samom kraju dvoboj preko Zubatovića stigao do 3:2 i velikog slavlja.

Lomnica nije 'pomogla' Turopoljcu, jer je na gostovanju u Zaprešiću kod lidera 'popila' tri komada. Filip Soldo i Mari Dajić Mokrović bili su strijelci u prvom dijelu, dok je Jan Antolić u 68. minuti postavio na konačnih 3:0 za Inker.

Većina utakmica idućeg kola igra se na Veliku subotu od 15.30 sati. U Buševec stiže Klas, Lomnica dočekuje Savu, Kupa igra protiv Kloštra , a Mladost je u Obrezini domaćin Zrinskom. Turopoljac ide u Zdence Brdovečke, dok će Meštrica na Uskrsni ponedjeljak gostovati u Bedenici kod Strmca.