Meštrica krenula pobjednički u drugi dio sezone, Klas remizirao s Kloštrom, Lomnica uzela samo bod u Križu

10.03.2024. / Damir Žbulj

Drugi dio sezone krenuo je i u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi, uz domaću pobjedu Meštrice nad Zrinskim, remije Klasa u Mičevcu, Lomnice u Križu te uvjerljiv poraz obrezinske Mladosti u Laduču kod Sutle.

Meštrica je u Gornjoj Lomnici već u trećoj minuti došla do prednosti, pogotkom iskusnog Gorana Mihalinčića. Prednost domaćih povećao je Patrik Karavla, ali utakmica nije prošla bez neizvjesne završnice. Desetak minuta prije kraja Mihalinčić je smjestio loptu u vlastitu mrežu, međutim, ipak je ostalo tih 2:1 i do samog kraja. Za Meštricu su igrali kapetan Ivan Mihalinčić, Prosenjak, Krpečanec, Goran Mihalinčić, Knežević, Tomislav Janječić, Karavla, Ledinski, Pisačić, Šebek i Ćevid, a s klupe su ušli u završnici Mateo Janječić i Krajina.

Klas je u Mičevcu odigrao 1:1 s Kloštrom, iako je od 17. minute bio u prednosti pogotkom Ivana Babića. Gosti su u 83. minuti preko Markovića uspjeli spasiti bod. Posljednjih 15-ak minuta obje ekipe su ostale s desetoricom na travnjaku, nakon što je Zirdum zaradio drugu javnu opomenu, dok je Luka Grabić iz Kloštra zaradio izravni crveni karton. Boje Klasa branili su Petrović, kapetan Petir, Majić, Babić, Gusak, Županić, Zirdum, Celčić, Caganić, Šteko, Gredelj te Matić, Antunović i Galić.

Lomnica je kod Sloge u Križu dvaput bila u prednosti, ali je na kraju ipak završilo bez pobjednika. Kapetan Kristian Arbanas je u 34. minuti pogodio domaću mrežu, no, početkom nastavka Lovro Krivec dovodi stvari na početak. Par minuta kasnije Filip Gršić ponovno vraća prednost na stranu Lomnice, međutim, pola sata prije kraja Krivec iz penala zabija za konačnih 2:2. U prvih 11 Lomnice bili su Jerković, Gršić, Josip Grdenić, kapetan Arbanas, Jurica Mihalinčić, Kljaić, Delić, Gudelj, Šoštarec, Stjepan Deverić i Josip Matić, koji je u 69. i 71. minuti zaradio dva žuta kartona pa je morao ranije pod tuš. Trener Štef Deverić je na početku nastavka ubacio Skupnjaka i Dijaneževića, a 20-ak minuta prije kraja i Čizmadiju.

Mladost iz Obrezine nije se dobro provela u Laduču kod Sutle, jedini gol u 4:1 porazu zabio je Noa Šalković u 74. minuti susreta, kad je sve već bilo odlučeno.

U nedjelju nas od 15 sati čeka još i lokalni derbi Kupe i Turopoljca iz Kuča u Pokupskom, dok u Buševec kod Poleta u istom terminu stiže Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih.