Matoš, Čunčić i Kelava 'potopili' Maksimir za drugo mjesto na ljestvici

27.10.2019. / Damir Žbulj

Trebao je to biti izjednačen dvoboj i veliki trećeligaški derbi za drugu poziciju na ljestvici, no, Kurilovčani su uvjerljivo odradili posao i s tri pogotka u mreži svladali Maksimir na svom travnjaku.

Idealno je bilo otvaranje utakmice kad je Marin Matoš već u petoj minuti sjajnim pogotkom načeo suparnika.

Sredinom prvog poluvremena Mislav Čunčić je iskoristio gužvu u gostujućem kaznenom prostoru i udvostručio prednost...

U nastavku je Maksimir preuzeo još više rizika, ali ih je 'hladan tuš' dočekao 20-ak minuta prije kraja, kad je brzi protunapad Šarića i 'džokera s klupe' Sedlačeka u pogodak pretvorio Matej Kelava, za konačnih 3:0.

Ekipi Perice Vidaka ovo je peta pobjeda u desetom nastupu te su s 19 osvojenih bodova na drugom mjestu ljestvice 3. HNL - Središte, šest manje od lidera Vinogradara, koji je u ovom kolu s 2:0 svladao Vrapče, autogolom Zadre i novi pogotkom nezaustavljivog Igora Prijića.

U idućem kolu Kurilovec gostuje kod Jaruna, u subotu 2. studenog od 14 sati.