Lukavec svladao Polet za nastavak niza

24.03.2019. / Sportska redakcija

Treće kolo proljetnog dijela prvenstva Jedinstvene županijske lige donijelo je turopoljski derbi između vodećeg Lukavca i Poleta. Nakon gostovanja u Kerestincu i Bedenici odakle su donijeli četiri boda, Lukavčani su se napokon prezentirali i pred domaćom publikom koja se u velikom broju okupila na nasipu. Lijep i sunčan dan zasigurno je pridonio tome, a za još bolje raspoloženje domaćih kibica pobrinuli su se igrači koji su uknjižili pobjedu od 2:1.

Nije to bila neka pretjerano dobra i kvalitetna predstava igrača trenera Slavena Batovanje, no najvažniji su bodovi i ostanak na vodećoj poziciji s istim odstojanjem u odnosu na Dinamo (J) i Stupnik. Iz ne baš zanimljivog prvog dijela bilježimo tek pokušaj Poleta preko Matušina, dok je Lukavec u dva navrata zaprijetio preko Borkovića iz slobodnog udarca. Najbolju šansu promašio je Britvec koji je izašao sam na vratara Bradića, koji je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik.

Ipak, Britvec se koji trenutak kasnije iskupio za taj promašaj, jer u novom prodoru zaustavio ga je Tičarić, što je za suca Šantorića bila najstroža kazna i šansa koju nije propustio realizirati Skorin, koji je bio nepogrešiv s bijele točke.

Nastavak susreta donio je nešto bolju i uzbudljiviju utakmicu, kojoj nije nedostajalo uobičajenog folklora za derbije. Nakon trinaest minuta igre, Lukavec je preko Mihanovića poveo s 2:0, da bi u 73. minuti Polet preko Pejaka stigao do pogotka, kojim su tek ublažili drugi proljetni poraz.