Lukavec spretno do slavlja u sudačkoj nadoknadi, hat-trick Brdeka dovoljan samo za bod Gradića, Dinamo napunio mrežu Banovca

24.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca odradili su odličan posao na gostovanju u Strmcu kod Save, a za 3:2 slavlje i nova tri boda pobrinuo se Dino Konjevod u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je dva puta imao prednost, mogao je i ranije odlučiti pitanje pobjednika, ali je Hrvoje Humeljak u finišu prvog dijela prvo izjednačio na 1:1, a onda i pola sata prije kraja sjajnim pogotkom postavio na 2:2. Nakon što je Sava u finišu promašila još jednu priliku za konačnu odluku, ukazao se Konjevod, koji se najbolje snalazi u jednoj gužvi u protivničkom kaznenom prostoru, za spretno i sretno slavlje.

Ekipa Slavena Batovanje i dalje je čvrsto na drugoj poziciji, s osam bodova manje od Ravnica, koje su u ovom kolu s 4:2 dobile Odru (Filip Luter 29', 78'), ali i sedam bodova više od Zagreba. U idućem kolu u Lukavec stiže Sutla-Laduč.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija (Niki Orešković 54'), Mario Meter, Luka Kovačić (Luka Borković 46'), Hrvoje Humeljak, Benito Elez (Dino Konjevod 46'), Josip Grdenić, Matija Ezgeta (Marin Tuka 78'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec.

Gradići su na svom travnjaku remizirali s Mladosti iz Zaboka, nakon što su na poluvremenu imali 2:1 prednost. Završilo je 3:3, a gosti su do izjednačenja stigli u samom finišu dvoboja, u drugoj minuti dodanog vremena.

Mladost je povela poslije pola sata igre, ali je Jurica Brdek brzinski izjednačio, a prije poluvremena i poentirao za potpuni preokret.

Hat-trick je Brdek kompletirao u 71. minuti, ali nije to bilo dovoljno za slavlje. Jurina četiri minuta prije isteka 90. smanjuje zaostatak, a Srebačić zabija za bod ekipe iz Zaboka.

U idućem kolu Gradići gostuju u Kutini kod Moslavine.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Leo Đuđić (Marko Sukser 84'), Toni Borovac, Jurica Brdek, Josip Hrženjak (Marko Župetić 61'), Stjepan Pralas, Luka Krstanović, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić.

Dinamo iz Odranskog Obreža igrao je u Glini kod Banovca, koji se polako oprašta od četveroligaškog društva. Nije iznenadila uvjerljiva partija gostiju, koji su već u prvom poluvremenu zabili četiri komada, a onda u nastavku mirno završili posao za konačnih 0:6.

Stipe Jurilj i Domagoj Halama načeli su domaćina u otvaranju dvoboja, a Luka Klišanin je dvaput bio precizan u finišu prvog dijela. Umjesto njega je u nastavku ušao Deni Bencetić, koji je također bio dvostruki strijelac.

Dinamo će idući izazov imati na svom travnjaku protiv Save Strmec, dok Odra biti domaćin Rugvica Savi.