Lukavec se u Slunju vratio pobjedama, Gradići bez izgleda kod vodećih Ravnica

25.04.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca prekinuli su seriju od tri uzastopna remija pobjedom na gostovanju u Slunju. Domaćin je 'nulu' čuvao do početka drugog poluvremena, ali nakon desetak minuta igre u nastavku kapetan Luka Borković sigurno realizira kazneni udarac i Lukavec je u prednosti.

Ubrzo Hrvoje Humeljak udvostručuje vodstvo i utakmica je tada praktički bila odlučena. Konačnih 0:3 postavio je u finišu sudačke nadoknade Dino Konjevod, koji je deset minuta ranije ušao upravo umjesto Humeljaka.

Nažalost, Gradići nisu uspjeli iznenaditi vodeće Ravnice pa ekipa Slavena Batovanje i dalje ima velikih osam bodova minusa za liderom. U 25. kolu 4. NL Središte Zagreb gostuje kod Dinama u Odranskom Obrežu.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija, Luka Kovačić, Hrvoje Humeljak (Dino Konjevod 86'), Benito Elez (Ivan Kaurin 59'), Luka Borković, Niki Orešković (Josip Grdenić 46'), Petar Gudelj, Matej Puntarić, Ivan Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev

Čagalj, Špičić i ostatak društva s Ravnica pokazali su kako se s pravom nadaju osvajanju naslova prvaka. Uvjerljivo su nadigrali Gradiće, koji tako nisu uspjeli pomoći Lukavcu da ponovno uhvati priključak za vrhom ljestvice.

Već u četvrtoj minuti je Luka Toš svladao Zagorca, dok je Pavić u desetoj zabio za velikih 2:0, a igrači se praktički još nisu niti zagrijali. Nadu u povoljan rezultata probudio je autogol Ravnica u 17. minuti, ali je sve 'pokvario' gol kojeg je momčad Gorana Jelavića primila u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Utakmica je prelomljena pola sata prije kraja, kad Vučić ponovo ulazi u listu strijelaca, a za 'petardu' se u 76. minuti pobrinuo Pavić, koji je postavio rezultat na konačnih 5:1.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Leo Đuđić (Filip Božić 46'), Filip Turkalj, Toni Borovac, Jurica Brdek (Marko Župetić 67'), Josip Hrženjak (Stjepan Pralas 72'), Armin Abazi (Marko Sukser 86'), Hrvoje Krstanović, Igor Hajduk, Igor Cindrić, Patrik Vojnić (Luka Krstanović 86'). Trener: Goran Jelavić.

Dinamo iz Odranskog Obreža vodio je u Kutini kod Moslavine od 54. minute golom Stipe Jurilja, ali je pobjedu ispustio dvije minute prije kraja, Šenija je bio strijelac.

NK DINAMO (OO): Zlatko Šolčić, Karlo Rebernjak, Vladimir Vinković, Antonio Lukić, Tomislav Janječić (Luka Klišanin 75'), Antonio Štimac, Danijel Savičić, Mamadou Papa Seck, Stipe Jurilj (Deni Bencetić 83'), Luka Budiščak (Tomo Kalaj 90'), Ivan Fabijanec (Domagoj Halama 60').

Odra protiv Save Strmec igra u nedjelju.