Lučić na jakom turniru u Pekingu upisala jednu pobjedu

01.09.2018. / Damir Žbulj

Mirjana Lučić završila je svoj nastup na izuzetno jakom ITTF PTT turniru u kineskom Pekingu u svojoj skupini, upisaviši jednu pobjedu i dva poraza.

Naša stolnotenisačica je u svojoj SF 10 kategoriji svladala njemačku predstavnicu Marlene Reeg s 3-0.

Poražena je od Japanke Takeuchi i Kineskinje Lei Fan, koja je na kraju i osvojila zlatnu medalju.

Prve dvije igračice iz svake grupe  izborile su nastavak natjecanja.

Turnir je bio provjera trenutne forme te uvid u pripremljenost ostalih jakih reprezentacija iz Azije prije nastupa na Svjetskom pojedinačnom prvenstvu, koje će se održati u slovenskom Celju u listopadu ove godine.

Na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Kine nastupa preko 300 stolnotenisačica i stolnotenisača s invaliditetom.

Anđela Mužinić je osvojila broncu, nakon poraza od aktualne paraolimpijske pobjednice Xue Juan, dok je Helena Dretar Karić također osvojila brončano odličje, poslije gubitka meča od Li Qian, srebrne iz Rija.

(Foto: STKOI Uspon Velika Gorica)