Kurilovec nastavio sa sjajnim proljetnim izdanjima

24.03.2019. / Sportska redakcija

Nogometaši Kurilovca ovog su proljeća u pet odigranih kola osvojili 10 bodova, kojima su se smjestili u gornji dio poretka. Nakon jučerašnje 4:1 pobjede nad Krkom, Kurilovčani su sedmoplasirani sastav lige s 33 osvojena boda. Primjerice, četvrtoplasirani Krk ima tri tek tri boda više, čime je sastav trenera Perice Vidaka postao legitimni kandidat borbe za mjesta među prvih pet-šest sastava lige.

-Igramo dobro, puno radimo i to nam se vraća. Dečki su podređeni poslu kojeg radimo i sve ono što radimo sada nam dolazi do izražaja, tako da možemo biti zadovoljni današnjom utakmicom, ali i s ovih pet kola, gdje smo kiksali jedino kod HAŠK-a, no za mene to nije bio kiks- rekao je nakon susreta domaći trener Perica Vidak.

Domaći igrači pobjedu su osigurali u nastavku susreta, nakon što je rezultat u prvih 45. minuta bio 1:1. Maksa Slunjskog koji je Kurilovec doveo u vodstvo u 20. minuti, u 34. je poništio Luka Majić. I bilo je to sve od gostiju s Krka, jer u drugom dijelu na terenu je bila samo jedna momčad, ona Kurilovca koja je mrežu gostiju zatresla tri puta.

Nakon samo tri minute igre Hrvoje Humeljak je pogodio za 2:1, da bi u 61. i 64. Matej Kelava gostujućeg vratara u dva navrata slao po loptu u mrežu. I nakon vodstva od 4:1, domaća je momčad nastavila u istom ritmu, no do promjene rezultata više nije došlo. Nitko od navijača, nije mario zbog toga, jer tri su boda ostala u Kurilovcu, koji je ovog proljeća u tri kola bio neosvojiva tvrđava.

3. HNL, 22. KOLO
NK KURILOVEC – NK KRK 4:1 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Slunjski (20), 1:1 Majić (34), 2:1 Humeljak (48), 3:1 Kelava (61), 4:1 Kelava (64)
NK KURILOVEC: Demo, Šarić, Kelava (od 64. Mandura), Čunčić, Povoljnjak, Rajić, Humeljak (od 71. Sedlaček), Matoš, Spudić, Velić (od 59. Banović), Slunjski. TRENER: Perica Vidak
NK KRK: Magaš, Kurolt, Malinić, Čuturilo, Con (od 66. Zec), Frančišković, Josipović, Golić, Totić, Gibičar (od 46. Brdar), Majić (od 53. Alilović). TRENER: Tomislav Lopac

Kurilovec nastavio sa sjajnim proljetnim izdanjima Kurilovec nastavio sa sjajnim proljetnim izdanjima Kurilovec nastavio sa sjajnim proljetnim izdanjima Kurilovec nastavio sa sjajnim proljetnim izdanjima