Kurilovec namučio lidera iz Siska, Lukavec 'okrenuo' Mladost u Petrinji pa na ulasku u sudačku nadoknadu ostao bez pobjede

04.05.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca nisu uspjeli na svom travnjaku zaustaviti nevjerojatan pobjednički niz vodeće Segeste, koji sad iznosi čak 11 utakmica!

No, gosti iz Siska su se itekako morali potruditi za novo slavlje. Vlatko Martinović i David Đurak su osigurali Segesti prednost od dva pogotka do sredine prvog dijela, ali su domaći u brzo smanjili zaostatak, pogotkom Frana Krste Lukavečkog.

Kurilovčani su ponovno kapitulirali nakon desetak minuta igre u nastavku, međutim, 15-ak minuta prije kraja Elijah je vratio neizvjesnost u ovoj dvoboj.

Segesta je do finalnih 2:4 stigla tek četvrtoj minuti sudačke nadoknade, iz kaznenog udaraca kojeg je sigurno realizirao Tonći Kukoč.

U početnoj postavi trenera Harambašića bili su Mislav Janko Tor, Mijo Šarić, Ivan Knežić, Luka Mrvičin, Antonio Ćosić, Luka Sedlaček, Jurica Žlebečić, strijelac Lukavečki, kapetan Stjepan Završki, Petar Lucijan Čurek i Vilim Blagoev, koji je zbog ozljede već u desetoj minuti morao prepustiti svoje mjesto Ronu Rojki. Početkom drugog dijela ušao je strijelac Elijah, a priliku su dobili i Pušić i Milković.

Lukavec je gostovao kod petrinjske Mladosti i sve do 90. minute je imao prednost na semaforu, iako su domaći vodili od završnice prvog dijela i gola Ivana Lovrića iz penala.

Uspio je u 64. minuti Antun Grozdek izjednačiti, a Bruno Bilić je u 85. minuti poentirao za potpuni preokret. Ipak, za 2:2 i podjelu bodova pobrinuo se Marin Gulin, na ulasku u sudačku nadoknadu.

Za Lukavec su igrali Anić, Marijan Grdenić, Ostojić, kapetan Marko Grdenić, Radović, Antun Grozdek, Vukman, Bilić, Banić, Rašić i Klarić, dok je na samom kraju dvoboja umjesto njega ušao Bogadi.

Poraz je upisao i Dinamo iz Odranskog Obreža, koji je u Vrapču izgubio 3:1. Jedini gol za goste zabio je Mateo Pršir u 56. minuti susreta, nakon što su domaći imali dva pogotka prednosti i tek nekoliko minuta nakon što je Vrapče ostalo bez isključenog Bošnjaka. Ipak, Bruno Špišić je u 77. minuti otklonio sve dvojbe oko pobjednika...

U idućem kolu, u subotu 11. svibnja od 17.30 sati, u Odranski Obrež stiže HAŠK, Kurilovec gostuje kod Zeline, dok se Lukavec napokon vraća na svoj travnjak, a u goste stižu Ponikve.