Kupa juri prema tituli prvaka, Ivan Šandor i Davor Belečić odlučili derbi kod Kloštra

25.04.2021. / Damir Žbulj

Kupa je nastavila pohod na naslov prvaka i promociju u JŽNL 2:0 pobjedom na gostovanju kod Kloštra, četvrtom u nizu, čak 14. ove sezone u 1. ŽNL Istok, desetom u posljednjih 11 utakmica.

Jedini 'posrtaj' ovog proljeća bio je remi kod Ostrne krajem ožujka.

Derbi je odlučen u drugom poluvremenu, a ekipi iz Pokupskog je malo pomogla i činjenica kako su domaći na poluvremenu zbog ozljede ostali bez vratara i kako je na gol stao kapetan Knezek.

Međutim, niti dva čuvara mreže ne bi zaustavila sjajan udarac Ivana Šandora u 56. minuti, kojim je Kupa došla do prednosti. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je 15-ak minuta prije kraja Davor Belečić, još uvijek junior, koji je u nastavku ušao s klupe.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, Ivan Šestak, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Stjepan Poturica (Ivan Klasnić 46'), Kristijan Blažinčić (Tihomir Sečenj 49'), Ivan Šandor (Gabrijel Zlodi 90'), Josip Brajković, Robert Bašić (Davor Belečić 69').

Momčad pod vodstvom Miroslava Lukinića sada na vrhu ljestvice ima pet bodova više od Meštrice.

Preostale utakmice 22. kola igraju se u nedjelju, Posavec dočekuje Lonju, Dinamo Hidrel igra u Novom Čiču protiv Milke Trnine, derbi u Gornjoj Lomnici igraju Meštrica i Mladost Obrezina, Buna gostuje kod Gaja, dok u Kobilić kod Vatrogasca stiže Ostrna.