Krsnik zabila sedmerac za slavlje u Rovinju, Udarnik preokretom do važnih bodova!

11.03.2018. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika odigrale su sjajnu utakmicu na gostovanju u Rovinju te su nakon preokreta u drugom poluvremenu uspjele doći do važnih bodova u borbi za ostanak u 2. HRL - Zapad!

Domaće igračice imale su na poluvremenu tri pogotka viška (18:15), ali su borbene Velikogoričanke u nastavku zaigrale puno bolje te su samoj završnici stigle do izuzetno bitne 32:33 pobjede protiv izravnih suparnica na ljestvici.

Trener Mesnik je 20-ak sekundi prije kraja, kod rezultata 32:32, pozvao minutu predaha, odlučio zaigrati bez vratarke i uvesti dodatnu igračicu, što se itekako isplatilo. Danijela Mihaljević je izborila sedmerac, a Tena Krsnik je nakon isteka vremena zabila za veliko slavlje Udarnika!

Krsnik je na kraju postigla sedam golova, dva iz penala, dok je identičan učinak imala i Maja Drača. Najefikasnija je u pobjedničkim redovima bila Andrea Antonić s osam golova.

Nakon 16 odigranih utakmica Udarnik je na osmom mjestu s 14 bodova, koliko ima i sedmi Samobor. U idućem kolu upravo Samoborke dolaze u Veliku Goricu i očekuje nas veliki rukometni dvoboj.

Samobor je u subotu izgubio kod druge ekipe Zameta rezultatom 26:19. Rudar je s 33:17 deklasirao Sisak, Senia je kod kuće teško stradala od Zaprešića (24:37), dok će u nedjelju igrati Sloga i Arena te Murvica i Lokomotiva II.