Košarkaši namučili Cedevitu

17.12.2018. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice nisu uspjeli iznenaditi Cedevitu na gostovanju u Domu sportova. Hrvatski prvak, koji u HT Prvoj ligi igra s 'drugom momčadi' slavio je na kraju sa 71:66 (7:19, 26:13, 29:15, 9:19), iako je ekipa Josipa Sesara dobar dio utakmice bila i više nego ravnopravan suparnik...

Sjajno su Goričani otvorili dvoboj, pogađali su i Vučić, Baković, Majcunić, Papac i Mikšić pa je ubrzo na semaforu prednost bila dvoznamenkasta.

Tricom Marka Petrovića na prvi predah se odlazi s 19:7 Gorice, a u odličnom ritmu nastavilo se i u drugoj četvrtini, kad je Ante Mašić zabio koš i realizirao dodatno bacanje, za sjajnih 22:9.

Međutim, nakon toga dolazi do pada koncentracije, stigli su i promašaji pa izgubljene lopte i Cedevita je malo po malo hvatala priključak. Sredinom druge dionice tricom Domagoja Bošnjaka domaćin po prvi puta ima porednost (25:24), koja je uspješno sačuvana do poluvremena (33:32).

U nastavku su krenule muke za Sesara i njegovu momčad. Nešto više od šest minuta do kraja treće dionice krenula je nezaustavljiva serija Cedevite, koja je na kraju i prelomila utakmicu. Nekoliko minuta bez ubačaja i uskoro je domaćin imao +15 (56:41), a s velikih 62:47 ulazi se u posljednjih deset minuta.

Ipak, Goričani se nisu predali, smanjili su zaostatak na deset poena, prijetili, ali i promašili svoje prilike. Nešto manje do tri minute prije kraja Cedevita ima tek 65:57, ali Gorica u završnici nije uspjeli ozbiljnije ugroziti pobjedu domaćina, osim smanjiti na konačnih 71:66.

Ivan Papac je na kraju predvodio s 15 poena, dok su Baković i Marko Petrović dodali svaki po deset. Ivan Vučić je upisao devet poena i sedam skokova.

"Mislim da smo imali dobar ulazak u utakmicu. Međutim, na agresivnost Cedevite nismo se snašli od samog starta. Razbili su nas u drugoj četvrtini, kad su podigli agresivnost. Cijelo vrijeme smo imali problema s prijenosom lopte, a samim time i s postavkom napada. Sve u svemu, bila je to zaslužena pobjeda Cedevite," istaknuo je trener Sesar.

U redovima pobjednika su se istaknuli Domagoj Bošnjak sa 17 poena i deset skokova te Toni Katić s 15 koševa.

Sesarova ekipa ostala je tako na tri domaće pobjede, a u 11. kolu u subotu 22. prosinca u Gradskoj sportskoj dvorani dočekuje Škrljevo.