Klas uzeo vrijedan bod u borbi za opstanak, Mraclin bez izgleda u derbiju kod vodećeg Samobora

21.03.2021. / Damir Žbulj

U velikom derbiju za vrh ljestvice Jedinstvene županijske nogometne lige Mraclin nije imao šansi kod Samobora. Domaćin je do dva gola prednosti stigao do 14. minute, strijelac je bio Vujić, dok je Štulec u 68. minuti postavio na konačnih 3:0.

Samoborci su sada učvrstili vodeću poziciju s 46 bodova i utakmicom manje od konkurencije. Mraclin je na trećoj poziciji s 40 bodova, dok tri više ima TOP iz Kerestinca, koji idućeg vikenda dolazi 'na Grabu' na veliki okršaj.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Ivan Cerovski (Slavko Vidović 58'), Domagoj Desput, Josip Domitrović, Filip Onić (Mislav Kovačević 84'), Josip Jurič, Ivan Kos, Petar Milatović, Matej Skrbin, Hrvoje Koleš (Robert Petravić 55'), Ladislav Roginić (Hrvoje Kolarić 84')

Lomnica je pod vodstvom Štefa Deverića pružila dobar otpor četvrtom Stupniku, ali je na kraju ipak poražena s minimalnih 1:0., golom Filipa Perića u 21. minuti utakmice.

NK LOMNICA: Petar David Buđak, Antonio Jeđud (Petar Čurić 68'), Filip Gršić, Hrvoje Dilberović, Marko Dijanežević (Petar Godinić 71'), Josip Štuban, Kristian Arbanas, Josip Ćurić, Marin Ćurić, Luka Bubalo, Luka Mandura (Leon Grgić 65').

Klas je na svom travnjaku uzeo vrijedan bod protiv Rakovog Potoka. Pogodaka nije bilo, a borbu za opstanak ekipa iz Mičevca nastavlja u idućem kolu protiv Svete Nedelje.

NK KLAS (M): Dejan Inđić, Antonio Matošević (Josip Preglej 89'), Jan Knežević, Ivan Orešković, Antonio Kundih, Luka Kopilović (Mihael Obad 78'), Ivan Klišenić (Luka Prugovečki 46'), Fran Matić, Dario Roksandić, Hrvoje Nikolić, Tomislav Šteko.

Bez golova završio je i dvoboj Ban Jelačića i Naftaš Ivanića odigran u Vukovini. Gosti su većinu dvoboja imali inicijativu, ali je Jelačić također imao nekoliko prilika, koju su dvoboj mogle usmjeriti dvoboj na stranu domaćina.

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač, Marko Rovišan, Petar Krasnić (Dominik Smolković 46'), Ivan Smok, Josip Mihanović, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić (Miron Memić 79) Josip Matić, Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

U nedjelju u 19. kolu još će Turopoljac u Kučama ugostiti Vinogradara, dok Polet u Buševcu igra protiv Sloge iz Križa.