Josip Brajković junak Kupe u slavlju nad Posavcem

21.03.2021. / Damir Žbulj

Izuzetno važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Kupe, koji su s 2:1 bili bolji od Posavca.

Junak je bio Josip Brajković, koji je postigao oba pogotka za ekipu iz Pokupskog, prvi u samom finišu prvog poluvremena, a onaj odlučujući u 67. minuti dvoboja.

Ivan Jambrešić je 15-ak minuta prije kraja smanjio zaostatak, ali rezultat se do kraja više nije mijenjao.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Robert Bašić (Kristijan Blažinčić 46'), Ivan Kostadin (Davor Belečić 87'), Ivan šestak, Mihael Vranešić, Ivica Petković, Marijan Petković, Jurica Ruklić, Ivan Šandor, Josip Brajković, Ivan Klasnić (Tihomir Sečenj 89')

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Igor Bencek (Zlatko Avgustinović 61'), Viktor Postružin, Matija Breščaković, Stjepan Budinski (Andrija Ščrbak 32'), Ivan Lucin, Ivan Smolko, Ivan Jambrešić, Denis Kučan (Danijel Kučan 80'), Ivan Rajner (Dejan Župetić 75'), Darko Kučan.

Utakmica je odigrana na terenu Meštrice u Gornjoj Lomnici, jer Kupa zbog aktualne epidemiološke situacije nije u mogućnosti koristiti svoj travnjak. Kupa nema svoje svlačionice, ovisi o lokalnoj Osnovnoj školi, a zbog odluka stožera civilne zaštite trenutno ne može koristiti školske prostorije.

"Još jednom hvala NK Meštrica što su nam izašli u susret i omogućili da igramo na jednom od najboljih terena u Turopolju," stigla je i zahvala iz Pokupskog.

Kupa se sada bodovno izjednačila na vrhu ljestvice s Kloštrom, a u idućem kolu gostuje kod Ostrne.

U nedjelju se igraju preostale utakmice 17. kola 1. ŽNL Istok, Dinamo Hidrel dočekuje Meštricu, Vatrogasac iz Kobilića gostuje kod Jelačića u Bonovu, a Buna dočekuje Ostrnu.