Jelačić 'šesticom' ispratio Croatiju, Mraclin u Rakitju pao iz penala, Gradići uzeli vrijedan bod u Popovači

10.03.2024. / Damir Žbulj

Savršeno su u nastavak sezone u 4. NL ušli nogometaši Jelačića, koji su na svom terenu u Vukovini deklasirali Croatiju iz Hrastja. Gosti su čak šest puta morali po loptu u svoju mrežu, a tek u završnici su uspjeli zabiti počasni pogodak...

Sve je krenulo već u sedmoj minuti, kad je poentirao Filip Harambašić. Već u 20. minuti Marko Rovišan je povećao prednost, a u finišu prvog dijela je Luka Artuković s dva komada riješio sve dvojbe oko pobjednika. Pola sata prije kraja strijelac je i Andrija Brešić, a u završnici je na konačnih 6:1 postavio Bruno Augustić.

U prvih 11 Hrvoja Jančetića bili su Ivan Marković, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Bruno Simichen, Luka Bubalo , Luka Artuković, Josip Hrženjak, kapetan Mateo Nikić, Filip Harambašić, Juraj Ivanković i Leon Klasnić. Priliku su dobili svi igrači s klupe, strijelci Brešić i Augustić te Fran Milatović, Jakov Panižić, Domagoj Koprivčić, Hanjun Song i Noa Memić.

Mraclin je na startu drugo dijela natjecanja morao na gostovanje kod lidera u Rakitje, a derbi je završio minimalnom pobjedom GNK Tigar Sveta Nedelja. Jedini gol na utakmici zabio je Josip Mohač u 73. minuti, iz penala.

Gosti nisu bili zadovoljni suđenjem, a u samoj završnici je crveni karton zaradio Sonny Boy Dražić, nakon prigovora s klupe.

Za Mraclin su od prve minute igrali Matejčić, Marjanović, Domitrović, Dianežević, Kos, Rajič, Hajduk, Smolković, Dandić, Rakas i Kaurin. U nastavku su ušli Matić, Perić, Godinić i Sudar.

Gradići su na gostovanju u Popovači kod Moslavca uzeli bod, nakon što su od 30. minute bili u prednosti, pogotkom Marka Preradovića, nakon ubačaja Rakovića.

Ekipa trenera Tomčića nije bolju igru iz prvog dijela okrunila još nekim pogotkom pa je Moslavac do izjednačenja i finalnih 1:1 stigao pola sata prije kraja.

Gradići su izdržali pritisak domaćih, a u završnici su mogli i do sva tri boda, ali Koleš nije bio dovoljno priseban.

U početnoj postavi bili su Maricevic, Brzović, Raković, Cindrić, Preradović, Donahue, Bencalić, Vojnić, Božić, Baross, i Krstanović. U nastavku su ušli Posavec, Koleš, Vitić, Badrić i Kukoč.

U idućem kolu Jelačić gostuje u Kerestincu, dok Gradići igraju na svom terenu protiv Stupnika, Mraclin dočekuju Jasku Vinogradar.