Jandriš u sudačkoj nadoknadi zabio za bod Vatrogasca u okršaju s Turopoljem, Povoljnjak spasio Bunu poraza protiv Posavca

28.03.2023. / Damir Žbulj

Okršaj Vatrogasca i Turopolja, odigran u 15. kolu 1. ŽNL Istok u Kobiliću, završio je bez pobjednika.

Junak domaćih bio je Mijo Jandriš, džoker s klupe, koji je za konačnih 1:1 pogodio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Turopolje je povelo početkom nastavka preko Adriana Perića iz slobodnog udarca, ali gosti nisu izdržali...

Uz veliku i glasnu podršku svojih navijača Vatrogasac je dominirao i imao dosta prilika, ali je poentirao tek jednom i to u samoj završnici dvoboja.

Za momčad Nina Matkovića igrali su Stjepan Bedjić, Josip Šošić, Selver Muhić, Ivan Kontić, Damir Matković, Matija Šimek, Robert Petravić, Marko Novak, Antonio Ivkić, Josip Grilec i Toni Štefner. Jandriš je ušao u 68. minuti, baš kao i Ivan Antunović i Vjeko Čavar, a priliku je dobio i Dominik Patljak.

U prvih 11 Turopolja bili su sjajni Andrija Budimir, Adrian Perić, Mihael Vranešić, Mislav Ceković, Matej Karlović, Luka Zdunić, Robert Zorić, Matej Robić, Ivan Jambrešić, Tomislav Šutalo i Tomislav Lučić, a s klupe su u drugom poluvremenu ušli Andreas Šejić, Kristijan Avramović i Jurica Jambrešić.

Buna je u Mraclinu ugostila Posavec, a i taj okršaj završio je bez pobjednika, identičnim 1:1 rezultatom.

I ovdje su gosti bili u prednosti, Dejan Joveš je zabio u 34. minuti. Osam minuta prije kraja je Josip Povoljnjak Bunu spasio poraza. David Petrac, Stjepan Cavrić, Antonio Mrkonjić, Luka Kovačić, Robert Zlodi, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Josip Muža, Josip Rovišan i Mislav Šporčić bili su u početnoj postavi Bune. Strijelac Povoljnjak je ušao u igru početkom nastavka, a zaigrao je još i Filip Pazman. Boje Posavca branili su Mario Kučan, Tomislav Jakovljević, Alen Breščaković, Matija Breščaković, Martin Žugaj, Karlo Dominik Lihtar, Dejan Joveš, Ivan Vranek, Denis Kučan, Leon Vrhovski i Fran Klarić te Ivan Radman i Andrija Ščrbak, koji su priliku dobili u nastavku.

Dinamo se nije proslavio na svom terenu protiv vrbovečke Dubrave. Gosti su u finišu prvog poluvremena preko Horvata i Bradića brzinski došli do dva pogotka prednosti, no, Filip Musoli je poslije desetak minuta igre u nastavka vratio nadu domaćima u pozitivan rezultat. Ipak, u završnici prvo zabija Milan Suša, a onda i Marcel Matejak, za konačnih 1:4 u Novom Čiču.

Buna je trenutno na trećem mjestu s 29 bodova, koliko ima i Rakovec, a četiri boda iza vodećeg Kloštra. Vatrogasac je četvrti na 26 bodova, dok je Turopolje na osmoj poziciji sa samo tri boda manje. Posavec je deveti sa 16 bodova, a Dinamo je ostao na 14. U idućem kolu Buna u subotu gostuje kod lidera, dok će u istom terminu od 16.30 sati Turopolje dočekati Dinamovce. U nedjelju od 16.30 Posavec igra s Vatrogascem.