Ines Grdenić seniorska viceprvakinja Hrvatske!

12.03.2018. / Damir Žbulj

U sportskoj dvorani na Martinovki u Zagrebu održano je pojedinačno seniorsko prvenstvo Hrvatske u karateu. Sudjelovalo je ukupno 79 natjecatelja iz 35 klubova, a ponovno je oduševila naša mlada Ines Grdenić iz Karate kluba Velika Gorica, koja je u svojoj kategoriji do 50 kilograma osvojila srebrno odličje i naslov seniorske viceprvakinje Hrvatske.

Ines je prvu borbu dobila uvjerljivo, a već u idućem kolu svladala je aktualnu prvakinju Hrvatske, od koje je izgubila zadnje državno seniorsko prvenstvo.

Finalnu borbu nažalost tijesno gubi od Jelene Pehar iz Karate kluba Croherc, u produžetku rezultatom 0:1.

Kod djevojaka seniorske prvakinje Hrvatske u borbama postale su:

-50 kg: Jelena Pehar (KK Croherc) - u finalu je bila bolja od Ines Grdenić (KK Velika Gorica)

-55 kg: Alessandra Hasani (KK TAD-Rijeka) - svladala Luciju Čatlak

-61 kg: Marina Barac (KK Zamet) - uspješnija od Ane Lenard

-68 kg: Ivana Bebek (KK Champion) - u finalu je svladala Silviju Buzaljko

+68 kg: Ana-Marija Bujas Čelan (KK Student) - za naslov je pobijedila Dinu Gagulu

Osvajači naslova prvaka Hrvatske bit će i hrvatski predstavnici po kategorijama na Europskom prvenstvu koje će se u svibnju održati u Novom Sadu. Uz iznimku Ane Lenard u kategoriji do 61 kg, kojoj prednost daju tri osvojene europske medalje proteklih godina (zlato, srebro, bronca).

Kadeti i juniori Karate kluba Velika Gorica nastupili na jakom međunarodnom turniru u Bratislavi.

Nažalost, nije bilo medalja, su naši mladi predstavnici nisu razočarali borbama na Grand Prixu Slovakia.

Najbliže odličju bio je Petar Orešković u juniorskoj kategoriji do 61 kilograma, ali gubi u repasažu u meču za broncu rezultatom 0:1. Petar je slavio u tri borbe (8:5, 7:0, 1:1), izgubio je u polufinalu od Slovaka 0:4 te u borbi za broncu od Ukrajinca 0:1.

Igor Vrban i Mia Mijović izgubili su u repasažnim borbama, dok su Borna Novak i Dominik Kučan zaustavljeni u drugom kolu.

(Foto: Karate klub Velika Gorica)