Hajduk 'slomio' i Banovac, Gradići donirali lopte gostima iz Gline

21.03.2021. / Damir Žbulj

Devetu ovosezonsku pobjedu upisali su nogometaši Gradića, koji su na svom travnjaku s minimalnih 1:0 bili bolji od Banovca iz Gline.

U borbenom okršaju ključni trenutak dogodio se pola sata prije kraja, kad je Igor Hajduk svojim novim pogotkom odlučio ovaj dvoboj.

Gradići su u 19. minuti susreta imali i kazneni udarac, ali ga Hajduk nije uspio realizirati.

Lijepa je bila i uvertira ovom susretu, jer je domaćin donirao deset nogometnih lopti za omladinski pogon Banovca, kluba koji je također nastradao u razornom potresu krajem prošle godine.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Igor Cindrić, Toni Borovac (Luka Krstanović 90'+1), Josip Hrženjak (Jurica Brdek 57'), Armin Abazi (Stjepan Pralas 62'), Krešimir Budimir, Filip Božić, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić. Trener: Goran Jelavić.

Odra je ostvarila važnu pobjedu u borbi za opstanak u 4. NL Središte Zagreb. Na domaćem terenu s 3:1 je 'pala' HNŠK Moslavina.

Gosti su poveli u desetoj minuti, ali je ubrzo Marin Filipović zabio za izjednačenje.

Za potpuni preokret zaslužan je kapetan Filip Luter, koji je s dva pogotka do isteka prvih pola sata igre osigurao slavlje svojoj momčadi.

NK ODRA: Mate Zubak, Admir Tahirović, Marin Filipović, Ivan Kljujev, Ćiril Guja (Martin Karadakić 89'), Ivan Jurkin, Mateo Kljajić (Luka Šuker 81'), Filip Luter, Haithem Hanachi, Tomislav Adžaga, Karlo Bundek (Marko Bačurin 69').

-->> Lukavec opet dobio 'po nosu' od Rugvice i ostao bez liderske pozicije

Gradići su učvrstili svoju petu poziciju s 30 osvojenih bodova, dok je Odra na 16. mjestu s 14 osvojenih bodova. U idućem kolu Odra igra kod Lukavca, a Gradići kod Save Strmec.