Gradići u golijadi s igračem manje dobili Stupnik: In memoriam Franjo Katanić

18.03.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića stigli su protiv Stupnika do treće ovosezonske pobjede u 4. NL Središte B, nakon što su ispustili tri pogotka prednosti i nakon što su više od sat vremena igrali bez isključenog Hrvoja Krstanovića.

Prije početka ovog dvoboja održana je minuta šutnje za prerano preminulog dugogodišnji ekonoma Gradića, Franju Katanića, koji je nakon kratke i teške bolesti preminuo u 61. godini života. Posljednji ispraćaj bit će u utorak 19. ožujka u 13 sati na gradskom groblju u Kušancu.

"Dragi Franjo, hvala ti za sve što si činio za naš klub, počivaj u miru Božjem i doviđenja do susreta u Nebeskoj domovini," bila je poruka iz kluba, a ova pobjeda pred 200-tinjak gledatelja bila je i njemu u čast!

Bila je ovo i jedna zaista posebna utakmica, jer su Gradići do sredine prvog dijela imali ogromnih 3:0 na semaforu, ali su do sva tri boda došli tek 15-ak minuta prije kraja, kad je na konačnih 4:3 zabio Patrik Posavec.

Miljenko Bencalić, 'zimsko' pojačanje Gradića, je u šestoj minuti probio obranu Stupnika, nakon što je sjajno iz voleja s ruba kaznenog prostora pucao Josip Raković, a Bencalić je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Raković je u 15. minuti odlučio i sam zabiti, i to iz fantastično izvedenog 'slobodnjaka' s 20-ak metara. Svoju golgetersku formu je u 22. minuti potvrdio i Marko Preradović i domaći navijači mogli su tada zadovoljno trljati ruke...

Međutim, tada je sve krenulo u krivom smjeru. Stupnik iz prve šanse smanjuje zaostatak, preko Kovačevića, a u 28. minuti Hrvoje Krstanović zarađuje izravan crveni karton i Gradići dolaze u izuzetno nezgodnu situaciju.

U finišu prvog dijela Ante Gudelj zabija novi gol gostiju, a nekih pola sata prije kraja za izjednačenje se pobrinuo Stjepan Antonio Piškor.

Mnogi simpatizeri Gradića tada su se prisjetili jesenske utakmice protiv Novske, kad su domaći također imali tri gola prednosti, a završilo je na kraju bez pobjednika.

Međutim, ovaj put je utakmica imala sretan završetak, ako u gosti 'stiskali' i imali svoje šanse i za potpuni preokret.

Patrik Posavec prometnuo se u junaka, nakon što je u 75. minuti u pobjednički pogodak pretvorio ubačaj Bencalića.

Trener Zoran Tomčić mogao je biti izuzetno zadovoljan borbenom i efikasnom partijom svojih igrača. U prvih 11 bili su vratar Dario Michael Maricevic, Filip Brzović, Igor Cindrić, Marko Preradović, Miljenko Bencalić, Josip Raković, Patrik Vojnić, kapetan Krešimir Budimir, Meheza Baross Ahouloumi, Jake Nicholas Donahue i Hrvoje Krstanović. Filip Božić ušao je na startu nastavka, baš kao i strijelac Patrik Posavec, a priliku s klupe dobili su i David Ćaćić, Hrvoje Koleš i Bruno Kukoč.

Gradići su zadržali priključak u ovoj borbi za opstanak, imaju trenutno 13 bodova, koliko i Topusko i Lekenik, četiri boda manje od TOP-a iz Kerestinca. Na samom dnu je Croatia iz Hrastja sa samo šest bodova.

U ovom kolu još je Mraclin na svom terenu odigrao 1:1 s Jaskom Vinogradar iz Jastrebarskog, dok je Jelačić iz Vukovine s identičnih 1:1 zaključio gostovanje u Kerestincu.

Za Mraclin je zabio Ivan Kos u 56. minuti, ali su gosti preko Marka Kelave, najboljeg strijelca lige, desetak minuta kasnije stigli do izjednačenja i boda. I Jelačić je imao prednost, Luka Artuković je poentirao u 19. minuti, ali je pet minuta kasnije Maravić postavio konačni rezultat.

U 18. kolu Mraclin gostuje kod Libertasa u Novskoj, Gradići igraju derbi kod Lekenika, a Jelačić u Vukovini dočekuje Naftaš Ivanić, u subotu od 15.30 sati