Gradići protutnjali Lekenikom: Nova četiri komada za savršeni proljetni start i odmak od najopasnije zone

25.03.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića nastavili su sa sjajnim rezultatima u drugom dijelu sezone, nakon uvjerljivog slavlja na gostovanju kod Lekenika, bivšeg kluba trenera Zorana Tomčića.

Gradići su uvjerljivo stigli do prve gostujuće pobjede, a do prednosti su stigli već u 13. minuti, kad je Bencalić ubacio iz kuta, a Luka Horvat je pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Utakmica je odlučena pola sata prije kraja, ponovno je asistent Bencalić, a ovaj put je egzekutor Jake Nicholas Donahue, koji je samo nekoliko minuta poslije ulaska u igru, efektnim lobom, svladao bivšeg vratara Gradića Ivana Zagorca.

Bencalić se u 65. minuti i sam upisao u listu strijelaca, poslije sjajne minijature ispred suparničkog vratara, dok je Nikola Daničić, još jedan 'džoker s klupe', nekoliko minuta kasnije postavio na konačnih 0:4.

Sretnim se pokazala nova 'rezervna' garnitura dresova, a Gradići su još jednom raspucanom partijom pokazali kako su trenutno u najboljoj formi od svih klubova 4. NL Središte Skupina B, sa sedam osvojenih bodova u nastavku natjecanja. U tri 'proljetna' kola Tomčićeva momčad je najefikasnija s devet postignutih golova, a zadnjih osam golova zabilo je čak sedam različitih igrača. No, ovo je bila i prva gostujuća utakmica Gradića ove sezone u kojoj su sačuvali svoju mrežu netaknutom, a bez glavnih obrambenih uzdanica, Cindrića i Krstanovića.

U prvih 11 bili su Dario Michael Maricevic, David Posavec, Hrvoje Koleš, Marko Preradović, Patrik Posavec, Miljenko Bencalić, Josip Raković, Patrik Vojnić, kapetan Krešimir Budimir, Meheza Baross Ahouloumi i Filip Božić, dok su s klupe ušli Filip Brzović, strijelci Donahue i Daničić, te David Ćaćić i Ivan Vitić.

U 18. kolu Ban Jelačić je u Vukovini s minimalnih 0:1 poražen od Naftaša iz Ivanića, golom Ivana Miličevića u 63. minuti susreta.

Mraclin je kod Libertasa u Novskoj dva puta bio u zaostatku te je na kraju odigrao bez pobjednika. Ivan Kaurin je u 13. minuti poništio početnu prednosti domaćih, dok je Igor Hajduk pola sata prije kraja postavio na konačnih 2:2.

Na Veliku subotu od 15.30 sati u Gradiće stiže lider GNK Tigar Sveta Nedelja, Mraclin gostuje kod Moslavine, a Jelačić u Rugvici.