Gradići deklasirali Moslavinu i napokon se maknuli s dna ljestvice, 'petarda' Samobora u Mraclinu

01.11.2021. / Damir Žbulj

Napokon su nogometaši Gradića odigrali jednu pravu utakmicu, a sjajnu partiju okrunili su i uvjerljivim 4:1 slavljem nad Moslavinom, ekipom iz sredine ljestvice.

Gradići su napokon upisali i prvo 'službenu' pobjedu, nakon što im je ona iz prvog kola poništena za 'zelenim stolom'.

Zbog bolje gol razlike napokon su se maknuli i s dna ljestvice te su trenutno ispred Stupnika, koji također ima pet osvojenih bodova.

Nije sve počelo idealno, Moslavina je povela već u 16. minuti, ali je domaćin sredinom prvog dijela stigao do izjednačenja preko Filipa Turkalja, a nekoliko minuta prije odlaska na odmor Toni Borovac zabija za potpuni preokret.

Nastavak utakmice počeo je idealno, Leon Šuman povećava prednost Gradića već u 47. minuti, a 15-ak minuta prije kraja na konačnih 4:1 postavlja Dino Škarica.

NK GRADIĆI: Vedran Beblek, Filip Turkalj, David Posavec, Dino Škarica, Ante Banić, Toni Borovac, Josip Hrženjak (Igor Mostarlić), Leon Šuman (Ivan Jurleta 79'), Patrik Posavec, Hrvoje Krstanović, Patrik Vojnić (Antonio Milić 90')

Mraclin je na svom terenu osjetio snagu ovosezonskog Samobora, iako su domaći imali i nekoliko prigovora na suđenje.

Rezultat je na kraju jedino mjerilo, gosti su pokazali zašto su trenutno na drugoj poziciji, sa samo bodom zaostatka za vodećom Savom iz Strmca.

Bunili su se Mraclinci zbog nedosuđenog kaznenog udarca, poništenog pogotka zbog zaleđa...

Međutim, Samobor je u konačnici zasluženo uzeo sva tri boda, Husinec i Štulec bili su precizni i u prvom i u drugom poluvremenu, a jedan gol u 0:5 pobjedi postigao je i Jurica Brdek.

NK MRACLIN: Josip Marić, Robert Petravić, Slavko Vidović (Antonio Dadović 73'), Josip Domitrović, Filip Onić (Lukas Golubić 73'), Josip Jurič, Matej Skrbin, Karlo Klarić (Hrvoje Šikić 67'), Bruno Dandić (Luka Kos 67'), Hrvoje Koleš (Juraj Cvetnić 46'), Ladislav Roginić.

Mraclin u idućem kolu ide u goste Moslavini, a Gradići igraju kod Lekenika.