Gorički 'brzi vlak' u završnih 15 minuta pregazio Dubravu: Ceković, Laljek i Dujić 'izbušili' Sladoljeva

15.04.2024. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice odigrali su još jednu sjajnu utakmicu pod vodstvom Mateja Miškovića te su u derbiju s Dubravom upisali uvjerljivu 34:26 pobjedu! Dvoboj je bio poprilično izjednačen sve do završnih 15-ak minuta, kad su domaći poput 'brzog vlaka' odjurili prema velikom slavlju...

Na početku 47. minute na semaforu je bilo 23:23 i bilo je to posljednje izjednačenje na utakmici. Razigrani Laljek tada zabija dva u nizu, novi gol s crte postiže i Kajo Cikatić i Gorica polako lomi otpor suparnika. Utakmica je u potpunosti odlučena na ulasku u zadnjih pet minuta, gostujuću mrežu tresu i Svržnjak i Dujić, a konačni rezultat su u finišu postavili Laljek i Rok Malin.

Kapetan Ceković je briljirao s osam golova iz devet pokušaja, od čega je pet bilo s linije sedam metara. Osam komada dodali su i Jakov Dujić i Ivan Laljek, na tri su se zaustavili Cikatić, Svržnjak i Čakarić, a Malin je svoj jedini gol zabio u samoj završnici.

Veliki doprinos dao je i Marin Sorić s deset obrana!ž

Kod poraženih Marin Lisac je osam puta bio precizan, a Tomislav Sladoljev, bivša vratarska ikona Gorice, upisao je 11 obrana, uz dva 'skinuta' sedmerca, jedan Cekiju i jedan Lakiju.

Gorica je sada usamljena na vrhu Lige za ostanak, a do kraja sezone na rasporedu su još gostovanje u Metkoviću, domaći dvoboj protiv Ribola Kaštela i utakmica u Križevcima s KTC-om.