Goričanke deklasirale Moslavinu, druga ekipa Udarnika slavila kod Lokosica

01.03.2022. / Damir Žbulj

Rukometašice Gorice bile su uvjerljive u dvoboju s Moslavinom te su na kraju stigle do svoje sedme ovosezonske pobjede u 3. HRL Središte.

Rukometašice pod vodstvom Filipe Merić briljirale su u nastavku utakmice te su na kraju slavile sa sigurnih 30:23, nakon što su na poluvremenu imale tek jedan gol prednosti (12:11)

Lukrecija Čurek je, silom prilika, ponovno stala među vratnice te je pokazala kako se na nju uvijek može računati, dok je u napadu predvodila nezaustavljiva Danijela Mihaljević s deset golova. Andreja Cerovec, Maja Đuričić i Sara Sremić dodale su svaka po četiri, Ivana Tolić je precizna bila tri puta, Nika Vajdić je zabila dva, a Sara Treščec jedan pogodak. Suparničku mrežu nisu pogađale jedino Čurek i Katarina Brzović.

Uspješne su u 13. kolu bile i djevojke iz druge ekipe Udarnika, koje su slavile na gostovanju kod treće ekipe zagrebačke Lokomotive. Presudili su golovi Anje Vučićević i Rafaele Krilčić u samoj završnici dvoboja, a završilo je 25:26 za mlade Udarnice pod trenerskom palicom Martine Vugrinović.

Vučićević je na kraju zabila šest pogodaka, Erika Štefanić dodala je pet, a Lana Vrdoljak četiri. Krilčić i Magdalena Jurić mrežu Lokosica su pogađale tri puta, Ana Jozinović je zabila dvaput, a po jednom su precizne bile Ana Cerovski, Iva Štefan i Nera Butković.

U idućem kolu Goričanke igraju derbi kod druge ekipe prvoligaša iz Dugog Sela, a Udarnik 2 dočekuje Trninu, u subotu od 14.15 sati u Gradskoj sportskoj dvorani.